Zpět na » 1. Bundesliga » Zidan: brankový garant se opět trefil

1. Bundesliga - Zidan: brankový garant se opět trefil

0

Líbilo se

26.02. - Plakát v kabině Mainzu hlásí: "Tomuto nadšení se nic nepostaví na odpor". Trenér Jürgen Klopp se zde prezentuje na velké ploše. A jeho hráči vystupují tak, že potvrzují slova kouče.

Agresivní, bojovní a hodně běhaví - tak fotbalisté Mainzu, všichni od brankáře až po útočníka Mohameda Zidana, připravili herně silnému Nürnbergu (62% držení míče) jeho třetí porážku. "Toto mužstvo bojuje, ale i hraje a co je nejdůležitější: chlapci jsou hladoví po úspěchu, nejraději by jeli do Aachenu ihned", řekl manažér Christian Heidel. Právě tam bude následovat další důležitý zápas. Při porážce se opět čtyřbodový náskok na sestupové pozice nebezpečně rozplyne.

"Je to už mrzuté, že jsme se i přes 16 bodů ze šesti utkání nemohli rozhodujícím způsobem odpoutat", povídá Klopp, který si je jistý, že úspěch jeho hráčům nestoupne do hlavy. Kapitán Dimo Wache přesto varuje: "Musíme všichni zůstat při zemi, s 27 body jsme ještě ničeho nedosáhli. Nesmíme povolit a i v Aachenu hrát na vítězství."

Zde bude středem pozornosti Mohamed Zidan. Proti Nürnbergu vstřelil svůj pátý a šestý gól, a to v pátém zápase. Brankový garant se nadále trefuje. "Je to dost dobrá kvóta, ale je mi vlastně jedno, kolik vstřelím branek. Hlavní věcí je, aby jsme nesestoupili,", říká Egypťan. To, že den předtím na závěrečném tréninku nebyl podle brankáře Wacheho příliš soustředěný, již nikdo neřeší. "Někdy je jako malý hravý kluk. Když ale každou sobotu dá dvě branky, pak je mi to jedno," dodává Wache, který proti Nürnbergu potvrdil svou skvělou formu.

Ve druhém poločase byl ovšem Zidan vystřídán (77.), ze hřiště šel hodně unavený. Trenér Klopp k tomu říká: "Zidan na tom ještě fyzicky není na 100 procent." S tím souhlasí i sám hráč. Důvodem je nedostatek herní praxe v první polovině sezóny a pozdní vstup do zimní přípravy kvůli bronchitidě. Proto se vedle něj na hřišti tak hodí běhavý Petr Ruman. Kouč Klopp tvrdí: "Ruman by si za svou formu zasloužil Oskara."

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články