Zpět na » 1. Bundesliga » Vysoký trest pro Lincolna

1. Bundesliga - Vysoký trest pro Lincolna

0

Líbilo se

27.02. - Lincolnův úder v neděli večer po skončení utkání proti Bayeru Leverkusen (0:1) nemířil pouze do obličeje reprezentanta Bernda Schneidera, ale především zasáhl FC Schalke 04 v běhu za mistrovským titulem. Brazilec, posuzovaný jako recidivista, byl od sportovní komise Německého fotbalového svazu (DFB) potrestán zákazem startu v pěti zápasech.

Ĺ pílmachr Schalke 04 je opravdu opakovaným hříšníkem, protože již ve finále Ligového poháru 2005 zaútočil na stuttgartského Thomase Hitzlspergera a nezahrál si pak čtyři týdny. Sportovní komise posoudila aktuální "případ Lincoln" jako naplnění skutkové podstaty "násilí proti soupeři po předtím na něm spáchaném nesportovním jednání". Schalke již rozsudek akceptovalo, výrok je tedy právoplatný.

Lincoln v neděli viděl po skončení utkání mezi Schalke a Bayerem Leverkusen (0:1) od rozhodčího Manuela Gräfeho (Berlin) červenou kartu, protože rukou udeřil do obličeje Schneidera. Schneider, který po útoku padl k zemi, měl předtím Lincolna provokovat slovy "A ty chceš být Brazilcem."

"Je mi to naprosto líto. Jak kvůli mužstvu, tak i kvůli celému klubu. To jsem neměl nikdy udělat. Můžu pouze doufat, že mí spoluhráči tím neutrpí," mluvil Lincoln zkroušeně.

Personální situace u lídra tabulky se tak ještě zhoršila. Marodka Schalke je už pěkně plná, chybějí Krstajic, Varela, Larsen, Lövenkrands, Asamoah, Pander a náhradní brankář Fährmann. Alespoň Levan Kobiashvili se po trestu za žluté karty vrací zpátky do kádru.

Krstajic, který si proti Leverkusenu nalomil žebro, přesto doufá ve start v utkání s Hamburgem. "Když tu bude jen jednoprocentní šance, budu se snažit ji uchopit," říká srbský hráč. Mimo hru je v tuto dobu i kapitán Marcelo Bordon kvůli chřipce, v průběhu týdne ale naskočí do přípravy.

Trenér Mirko Slomka ale i přes tyto problémy věří, že Schalke po 49 letech získá mistrovský titul. "Můžeme se i přesto stát mistrem, máme pořád ještě pár bodíků náskok." Do pátku má čas na poskládání takové jedenáctky, která si pronásledovatele ze Stuttgartu, Brém a Mnichova udrží v odstupu.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články