Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer a Werder čekají odvety Poháru UEFA

1. Bundesliga - Bayer a Werder čekají odvety Poháru UEFA

0

Líbilo se

21.02. - Ve čtvrtek jsou na programu druhé zápasy třetího kola Poháru UEFA a německý klubový fotbal má dvě želízka v ohni. Zatímco Leverkusen vyhrál doma 3:2 a šance na postup jsou s Blackburnem víceméně vyrovnané, Brémy doufají po vítěztsví 3:0 v klidný průběh odvety.

Bayer Leverkusen odehrál první zápas velice dobře, předvedl solidní výkon a vítězství mohlo být vyšší než o jeden gól. Domácí výhra 3:2 však při pohárových pravidlech není moc výhodná, porážka 1:0 či 2:1 by znamenala konec tažení Leverkusenu.

I proto hodně mrzí poslední gól Blackburnu, který přišel až v 86. minutě. Trenér Michael Skibbe však stále zůstává pozitivní: "Výsledek 3:1 by byl lepší, ale i tak cestujeme do Anglie silní. V prvním utkání jsme ukázali, že se můžeme rovnat s ostatními evropskými celky."

V Bundeslize se však Bayeru momentálně moc nedaří. Po porážce 1:0 proti Hannoveru ztrácí sedm bodů na místo zaručující účast v přištím ročníku Poháru UEFA. "Potřebujeme hlavně stabilizovat tým," řekl Skibbe, jehož mužstvo získalo za poslední čtyři zápasy Bundesligy jediný bod.

"Je důležité nenechat soupeře střílet na branku. Potom máme v Blackburnu šanci," myslí si stoper Carsten Ramelow.

Do sestavy Leverkusenu se vrací po zranění brazilský obránce Juan a po karetním trestu také Jörg Butt s Paulem Freierem. Skibbe tak může počítat se všemi svými hráči krom dlouhodobě zraněného Roque Juniora.

Blackburn si po nadějném venkovním výsledku věří a myslí na postup. "Druhý zápas bude jiný než ten v Leverkusenu. Doma jsme totiž velmi silní," nechal se slyšet jediný Němec na soupisce Rovers Sergio Peter.

Předpokládané sestavy:
Blackburn: Friedel - Emerton, Henchoz, Nelsen, Warnock - Pedersen, Bentley, Tugay, Dunn - McCarthy, Nonda
Leverkusen: Butt - Castro, Juan, Haggui, Babic - Freier, Ramelow, Rolfes, Schneider - Barbarez, Kießling


Přestože Brémy vyhrály první zápas nad Ajaxem Amsterdam 3:0 a jejich šance na postup jsou vysoké, stojí pevně na zemi. Před sebeuspokojením varuje kapitán Werderu Torsten Frings: "Nesmíme jít do zápasu se špatným postojem. Necestujeme do Amsterdamu za zábavou ani na prázdniny."

"Je to samozřejmě velká výhoda, ale nesmíme být naivní nebo neopatrní. Ajax se pokusí dokázat, že mají na víc, než předvedli u nás," přidává se trenér Thomas Schaaf.

Brémy teď vzpomínají na rok 1999. Tehdy narazily na Olympique Lyon a začínaly venku. Prohrály 3:0, ale nesložily se a domácím vítězstvím 4:0 si zajistily postup dál. "Od té doby víme, že nemožné věci se v pohárové Evropě stávají možnými," tvrdí Frings.

V sestavě Brém bude možná chybět obránce Naldo, který bojuje se svalovými problémy. Ani útok není v ideální pohodě. Miroslav Klose nedal v Evropě gól už 818 minut, také Hunt a Almeida hledají bývalou formu, Klasnic je mimo hru kvůli zdravotním patáliím s ledvinami a Rosenberg nemůže poháry hrát, protože už letos nastoupil za Ajax.

Předpokládané sestavy
Ajax: Stekelenburg - Stam, Roger Garcia, Heitinga - Perez, Maduro, Sneijder, Anita - Mitea, Huntelaar, Babel
Brémy: Wiese - Fritz, Mertesacker, Pasanen, Wome - Jensen, Frings, Diego, Borowski - Klose, Hunt

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články