Zpět na » 1. Bundesliga » Werder narazí na AZ Alkmaar

1. Bundesliga - Werder narazí na AZ Alkmaar

0

Líbilo se

16.03. - Brémy budou mít opět co do činění s nizozemským soupeřem. Schaafův výběr se ve čtvrtfinále poháru UEFA střetne s AZ Alkmaarem. Leverkusenu los přisoudil španělskou CA Osasunu. Pokud by oba bundesligové kluby postoupily, mohly by se spolu následně potkat až ve finále.

V semifinále by Brémy narazily na vítěze duelu Espanyol Barcelona - Benfica Lisabon a Leverkusen na úspěšnějšího z dvojice FC Sevilla - Tottenham Hotspur.

Bayer Leverkusen a Werder Bremen postoupili z osmifinále prakticky suverénně přes RC Lens a Celtu Vigo. Losování v Glasgow, kde se také 16.května odehraje v Hampden Parku finále, přiřadilo Leverkusenu za soupeře Osasunu. Ĺ panělé ztroskotali v kvalifikaci Ligy mistrů na Hamburgeru SV. Osasuna ve středu zmařila naděje Glasgow Rangers na to, aby si zahráli o trofej na vlastním národním stadionu.

"Všechno kromě Tottenhamu", přál si před začátkem losování sportovní šéf Bayeru Rudi Völler. Tento klub bude přicházet v úvahu případně až v semifinále. Zde by Skibbeho mužstvo narazilo na vítěze střetnutí mezi "Spurs" a obhájcem trofeje FC Sevillou. Tottenham Hotspur již na Leverkusen narazil v základní skupině a na konci listopadu v BayAreně zvítězil 1:0.

Sportovní ředitel Werderu Klaus Allofs se chtěl hlavně vyhnout německému souboji. Ten tedy může přijít na řadu až ve finále. Nejprve Brémy musejí vyřadit tým Alkmaaru a pak by na ně čekal Espanyol Barcelona nebo Benfica Lisabon. "Opět holandské mužstvo", reagoval trenér Thomas Schaaf na rozlosování a dodal, že z Alkmaaru mají brémští respekt.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články