Zpět na » 1. Bundesliga » Ottmar Hitzfeld zůstane trenérem Bayernu

1. Bundesliga - Ottmar Hitzfeld zůstane trenérem Bayernu

0

Líbilo se

16.03. - Čas spekulací skončil, FC Bayern má jasno v trenérské otázce. Ottmar Hitzfeld, od 1.února opět sedící na lavičce mnichovského velkoklubu, povede FCB i v sezóně 2007/08. Představenstvo FC Bayernu a.s. a 58-letý kouč se dohodli na prodloužení smlouvy do 30.června 2008.

"Jsme velice šťastní, že jsme mohli tak rychle a nekomplikovaně s Ottmarem Hitzfeldem učinit toto rozhodnutí", řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci Uli Hoeneß, člen představenstva FC Bayernu. Ve středu u společného oběda se "mezi předkrmem a hlavním jídlem" celá věc diskutovala a jak Hoeneß dodal, "po deseti minutách bylo téma pryč ze stolu."

"Mám radost, že zde můžu pokračovat v mé práci", řekl "generál", "v minulém týdnu jsem pocítil, jak mě práce trenéra baví a myslím, že mužstvo a já se ještě někam pohneme. To byl pro mě důležitý důvod k tomu, abych nadále zůstal trenérem FC Bayernu", působil Hitzfeld spokojeně. On a jeho asistent Michael Henke, jehož kontrakt se také prodloužil o rok, "představenstvo přesvědčili v minulých týdnech skvělou prací a způsobem, jakým vedou mužstvo" (Hoeneß). Manažér Bayernu říká: "Velice se raduji, že můžeme pokračovat v dobře započaté spolupráci."

Na rozhodnutí prodloužit smlouvu "jen" o rok jsme se shodli společně", vysvětlil Hoeneß a ujasnil, že "jeden rok neznamená, že se z něj nemůže stát delší sňatek. Budeme se po tu dobu o situaci bavit a informovat se, jestli nebudeme potom pokračovat středně či dlouhodobě." Hitzfeld je sám "překvapený", že pokračuje dál. Kdyby mělo rozhodnutí padnout před šesti týdny, "určitě by to neudělal." V posledních týdnech ale mezi ním a mužstvem "něco vyrostlo", přiznal trenér. "Nemyslel jsem si, že se budu cítit tak dobře, práce s týmem mi opět dělá opravdu radost."

Radost mají i hráči, kteří pokračování spolupráce s Hitzfeldem přivítali. "Na tréninkovém hřišti se bavíme. Víme přesně, kdy máme zábavu a kdy musíme být vážní", povídá Bastian Schweinsteiger i za své kolegy. "Je dobré, že prodloužil a těším se na spolupráci."

Během svého prvního působení u FC Bayernu v letech 1998-2004 Hitzfeld vyhrál Světový pohár (2001), Ligu mistrů (2001), čtyřikrát se stal německým mistrem (1999, 2000, 2001, 2003) a dvakrát získal domácí pohár (2000, 2003). Skvělé úspěchy, na které by bylo dobré navázat...

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články