Zpět na » 1. Bundesliga » Thomas Doll je novým trenérem BVB

1. Bundesliga - Thomas Doll je novým trenérem BVB

0

Líbilo se

13.03. - Bývalý hráč reprezentace Thomas Doll se stal v Borussii Dortmund nástupcem trenéra Jürgena Röbera, který místo opustil v neděli. 40-letý kouč má již zkušenosti s bojem o záchranu: V sezóně 2004/05 převzal Hamburger SV na poslední pozici v tabulce a dovedl jej přes Intertoto-Cup až do poháru UEFA. Poté se s HSV dostal do Ligy mistrů.

Doll podepsal smlouvu do roku 2008 a dnes ve 12h poprvé vkročil na tréninkové hřiště.

Právě v Dortmundu Dollova trenérská kariéra začala. 18.října 2004 se z kouče regionálního týmu Hamburgeru SV stal hlavním trenérem bundesligového mužstva HSV, vystřídal tehdy Klause Topmöllera. V premiéře se svými svěřenci vyhrál na Borussii 2:0 a odstartoval tak tažení klubu až do evropských pohárů.

V právě probíhajícm ročníku ale Doll poznal i odvrácenou stranu svého povolání. Ačkoliv se těšil velké důvěře vedení, nepodařilo se mu kvůli odchodům opor (van Buyten, Boulahrouz, Barbarez, Beinlich), obrovské smůle na zranění hráčů a jejich nedisciplinovanosti (pět vyloučených) kádr stabilizovat. Jeho kariéra v HSV skončila 1.února 2007, kdy byl tým na poslední 18.pozici. Právě tam, kde mužstvo před 27 měsíci přebíral.

Kvůli fotbalu mladý Thomas Doll ukončil školu ještě před maturitou. Z BSG Lok Malchin přestoupil do Hansy Rostock, v roce 1986 pak do Dynama Berlin. Odtud se vrátil znovu na sever, ovšem trochu západněji - odešel do Hamburgeru SV. V jednu chvíli měl i nabídku z Borussie Dortmund.

V HSV odehrál skvělou sezónu a ocitl se v hledáčku Lazia Řím, kam následně za 7,7 milionu Euro přestoupil. V Itálii strávil tři roky, po kterých putoval zpátky do bundesligy, tentokrát do Frankfurtu. Hráčskou kariéru ukončil v roce 1998 již opět v dresu Hamburgu.

Dollovým největším úspěchem byla účast ve finále mistrovství Evropy 1992 proti Dánsku. Celkem odehrál 47 zápasů za národní tým, z toho 29 ještě za NDR. Vstřelil v nich osm branek.

Thomas Doll, který se narodil 9.dubna 1966 v Malchinu, je ženatý s Italkou Robertou a má dvě dcery, jednu z nich ještě z prvního manželství se Sinou.

Petr Pelikán / bvb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články