Zpět na » 1. Bundesliga » Calhanoglu si musí odpykat čtyřměsíční trest za porušení smlouvy

1. Bundesliga - Calhanoglu si musí odpykat čtyřměsíční trest za porušení smlouvy

Calhanoglu si musí odpykat čtyřměsíční trest za porušení smlouvy © goal.com - Hakan Calhanoglu

0

Líbilo se

03.02. - Německý fotbalový klub Bayer Leverkusen se bude muset ve zbytku sezony obejít bez Hakana Calhanogla. Mezinárodní sportovní arbitráž CAS dnes potvrdila čtyřměsíční trest, který tureckému záložníkovi udělila FIFA za porušení dohody s Trabzonsporem, a nařídila mu zaplatit 100.000 eur (2,7 milionu korun). Calhanoglu vedle zbytku klubové sezony zmešká i březnový zápas Turecka v kvalifikaci MS proti Finsku.

Problém dvaadvacetiletého rodáka z Mannheimu se táhne od roku 2011, kdy se dohodl na angažmá s Trabzonsporem a přijal za to 100.000 eur. Dohodu pak ale nedodržel a prodloužil smlouvu v Karlsruhe, kde působil v mládežnickém týmu. Do Leverkusenu přišel v roce 2014 z Hamburku.

"Je to velká rána pro Hakana, ale i pro nás. Přestože Bayer nemá s událostmi z roku 2011 co dělat, jsme nyní tvrdě trestáni. Přijdeme o důležitého hráče v rozhodující části sezony," posteskl si sportovní ředitel Leverkusenu Rudi Völler.

Trabzonspor se na FIFA obrátil v dubnu 2013, proti jejímu rozhodnutí se klub i hráč odvolali a platnost trestu byla do vyřešení případu pozastavena. CAS nyní suspendaci potvrdil, stížnosti Trabzonsporu ale vyhověl jen částečně. Klub vedle navrácení 100.000 eur žádal i odškodnění milion eur.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články