Zpět na » 1. Bundesliga » Rozhovor s Christianem Ziegem

1. Bundesliga - Rozhovor s Christianem Ziegem

0

Líbilo se

10.03. - Christian Ziege byl v Gladbachu představen jako nový sportovní ředitel. V rozhovoru hovoří o svých úkolech a stanovených cílech.

Christiane Ziege, přebíráte úřad v pro klub dost těžké situaci. Jaký úkol vám prezidium zadalo?

Prezidium mi především dalo jasně najevo, že chce mít takový sportovní vedoucí tým, který bude pracovat trvale a kontinuálně a klub ve sportovní oblasti nově utvoří do budoucna. Samozřejmě chceme a zkusíme se zachránit. A musíme se rovněž zabývat plánováním do nové sezóny.

Říkáte "my". Koho tím myslíte?

Chápu sám sebe jako týmového pracovníka a chtěl bych zapojit všechny kompetentní. Budu těsně spolupracovat s Josem Luhukayem, ale i s Steffenem Korellem, který je jako týmový manažér blízko u mužstva a s Maxem Eberlem, který v mládežnické oblasti odvádí skvělou práci.

Jaký dojem máte z aktuálního stavu mužstva a z práce Jose Luhukaye?

Jos Luhukay je teprve pět zápasů hlavním trenérem. Mám pocit, že jeho rukopis je už vidět. Mužstvo vypadá dobře, hraje slušný fotbal a vypracovává si šance, což bylo předtím málokdy. Naším mankem je, že dáváme málo branek. Jos bude v příštích dnech samozřejmě mým hlavním partnerem.

Jak vidíte svou roli u mužstva?

Chtěl bych být blízko u mužstva a udělat si o něm obrázek. K tomu patří to, že budu sledovat každý trénink a hodně hovořit s hráči. S většinou z nich jsem ještě společně hrál, je tady tedy blízký vztah a já doufám, že můžu chlapcům něco dát, co by jim mohlo pomoci v posledních deseti zápasech.

Jak reálné je to, že se Gladbach ještě dokáže zachránit?

Pevně věřím naší šanci. Máme ještě šest domácích utkání, v posledních čtyřech kolech hrajeme třikrát doma. Když v sobotu vyhrajeme nad Herthou, budeme opět v těsném kontaktu s 15.místem. Jsem si jistý, že na konci budeme nad čárou.

Petr Pelikán / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články