Zpět na » 1. Bundesliga » Giovanni Federico přestoupí do Dortmundu

1. Bundesliga - Giovanni Federico přestoupí do Dortmundu

0

Líbilo se

07.03. - Nejlepší střelec druhé nejvyšší německé soutěže Giovanni Frederico odejde v letním přestupovém období z Karlsruher SC do Borussie Dortmund. Vzhledem k tomu, že mu končí smlouva, BVB nebude aktuálně prvnímu týmu 2. Bundesligy nic platit.

Ĺ estadvacetiletý záložník dlouho zvažoval několik nabídek a nakonec se rozhodl podepsat tříletou smlouvu v Borussii Dortmund. Vítěz Ligy Mistrů z roku 1999 stále nemá jisté místo v příštím ročníku 1. Bundesligy. Ve vyrovnané tabulce jej totiž dělí od sestupu pouhé dva bodíky. Teoreticky by se tedy mohlo stát, že zatímco Karsluhe by působilo v nejvyšší soutěži, Federico by opět hrál jen druhou Bundesligu.

Federico si už v první lize zahrál, za 1. FC Köln zde nastoupil dvanáckrát a nepřipsal si ani jednu branku. V druhé Bundeslize je však jeho bilance mnohem lepší: 54 zápasů a 27 gólů.

V roce 2005 přestoupil do Karlsruhe a rychle se zařadil mezi klíčové hráče. V letošní sezoně se s třinácti góly dělí se svým týmovým kolegou Edmundem Kapllanim o první místo mezi nejlepšími střelci ligy. Díky osmi připsaným asistencím je však nejproduktivnějším hráčem. A aby těch nej nebylo málo, tak v hodnocení Kickeru mu patří s průměrnou známkou 2,63 vedoucí pozice.

Federico je už druhou posilou Dortmundu pro nadcházející sezonu. Již dříve zde podepsal smlouvu Polák Jakub Blaszczykowski. 21-letý záložník přišel z Wisly Krakow za 2,8 milionu eur a ve žlutočerném dresu by měl působit do roku 2011.

Borussia hledá ještě posilu do obrany, protože pro ročník 2007/08 už nemůže počítat se službami reprezentačního stopera Christopha Metzeldera.

Jakub Sitek / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články