Zpět na » 1. Bundesliga » BayArena bude zmodernizována

1. Bundesliga - BayArena bude zmodernizována

0

Líbilo se

30.03. - Příznivci Bayeru 04 Leverkusen se do budoucna mohou těšit na více míst a komfortu ve své BayAreně. Stánek pátého týmu bundesligy dostane zcela novou tvář.

Na jedné straně bude kapacita zvýšena ze současných 22.500 míst na více než 30.000, zároveň bude stadion zmodernizován. Představenstvo Bayeru AG plány plány své dceřinné společnosti Bayeru 04 Leverkusen Fußball GmbH odsouhlasilo.

Vysoko nad hrací plochou bude umístěn velký kříž - znak Bayeru, o průměru 200 metrů. Fanoušky bude před deštěm chránit střešní konstrukce. Zástupci tisku budou mít na stadionu více místa na svou práci. Prostory pro mužstvo a fyzickou přípravu hráčů budou čtyřnásobné velikosti oproti současnému stavu.

"Z odsouhlasení přestavby našeho stadionu máme radost. Tím je určen směr k úspěšné budoucnosti. S novou BayArenou budeme nejen disponovat stadionem s nejmodernější infrastrukturou, ale dostaneme možnost najít i dodatečný potencionální zisk", vysvětlil obchodní ředitel Bayeru Wolfgang Holzhäuser.

Se stavebními pracemi se začne již koncem letošního roku. Činitelé bundesligového klubu plánují, že vše bude hotovo před sezónou 2009/2010. Podle jejich údajů budou celkové náklady projektu činit zhruba 56 milionů Euro.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články