Zpět na » 1. Bundesliga » Prominentní host na Schalke

1. Bundesliga - Prominentní host na Schalke

0

Líbilo se

27.03. - Mužstvo FC Schalke 04, které se nyní připravuje na nadcházející šlágr bundesligy proti FC Bayernu, přivítalo mezi sebou prominentního hosta. Mario Basler, mistr Evropy z roku 1996, tráví v Gelsenkirchenu čas v rámci trenérského školení. Klubový server s ním pořídil kratší rozhovor.

Mario Baslere, jak je daleko vaše vzdělávání na fotbalového trenéra?

Výuka začala na konci ledna na Německé sportovní škole v Kölnu. V prvních týdnech měla jednoznačně přednost teorie. Nyní je na řadě čtyřtýdenní praxe. Týden z toho strávím na Schalke, což mě hodně těší.

Proč?

Chtěl jsem jednoznačně sem, protože jsem chtěl vidět, jak pracuje Mirko Slomka. Když se svého místa ujal, tak se mnozí ptali, jestli to zvládne. Mezitím všechny přesvědčil. Bude pro mě velice zajímavé, jak přenáší své myšlenky do tréninku, zvláště když Schalke hraje velice dobrý fotbal. Od toho si něco slibuji. I já se chci někdy pustit do kariéry trenéra.

První předkrm jste dostal při vaší činnosti pro tým regionální ligy SSV Jahn Regensburg...

Ano, už po třech týdnech se ohlásil Německý fotbalový svaz a ptal se, kdy bych si tedy udělal trenérský kurs. 28.června budou mít snad mí kolegové i já v ruce potvrzení.

Našel jste mezi účastníky kursu bývalé spoluhráče?

Ano, se Ciriacem Sforzou a Olafem Marschallem jsem ještě společně hrál. A jsou tam i tři, kteří se Schalke vyhráli v roce 1997 pohár UEFA - Ingo Anderbrügge, Marco Kurz a David Wagner.

Petr Pelikán / schalke04.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články