Zpět na » 1. Bundesliga » VfB - Strach o Ligu mistrů

1. Bundesliga - VfB - Strach o Ligu mistrů

0

Líbilo se

27.03. - V těchto dnech není opravdu lehké být trenérem VfB Stuttgartu. Kouč Armin Veh měl v sobotu na tréninku k dispozici jen pět hráčů. Osm fotbalistů plní reprezentační povinnosti, v kádru chyběli i nemocný Babbel a zranění Gomez a Tasci.

Navíc v sobotu čtyři hráči z Vehova výběru nastoupili za amatérský tým v utkání regionální ligy proti TSG Hoffenheimu. Výsledek byl ostudný - 0:3. Herní praxi v tomto zápase získávali Benjamin Lauth, Christian Gentner, Alexander Farnerud a brankář Michael Langer.

Od dobrého vystoupení na Schalke (i přes porážku 0:1) mluví stuttgartští oficiálně o konečném umístění mezi prvními třemi. Všechny láká Liga mistrů s miliónovými zisky. Je ale možné, že k tomuto cíli nebude stačit ani třetí pozice. V případě, že by letošní ročník LM vyhrál FC Bayern a přitom by v domácí soutěži mnichovští skončili nejlépe čtvrtí, bylo by podle regulí UEFy "pro nejhůře umístěný klub vyhrazeno místo v poháru UEFA", protože "vítěz Ligy mistrů se automaticky kvalifikuje do skupiny."

Tato zpráva velice rozhněvala Armina Veha: "Znamená to nyní, že musíme v Lize mistrů držet palce soupeřům Bayernu München? To je přece velká hloupost."

Představitelé VfB jako fanoušci AC Milánu? "To vůbec nepřipadá v úvahu", říká sportovní manažér Jochen Schneider, který dodává: "při pohledu na pětileté hodnocení UEFy pokaždé doufáme v dobrý průměr německých účastníků." Stejně tak i v případě mnichovských. Výsledky z posledních pěti let jsou určující pro počet zúčastněných v Lize mistrů a poháru UEFA.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články