Zpět na » 1. Bundesliga » Kehl se vrací do sestavy Dortmundu

Kehl se vrací do sestavy Dortmundu

Kehl se vrací do sestavy Dortmundu © kicker.de - Sebastian Kehl

0

Líbilo se

21.11. - Sebastian Kehl, sedmadvacetiletý defenzivní záložník Borussie Dortmund, se po zranění kolena znovu vrací do sestavy BVB. V minulých dvou zápasech už seděl na lavičce, ale nyní to vypadá, že by se mohl dostat až do základní sestavy.

Kehlova kariéra se rozjela slibně, postupem času se stal nejen oporou Dortmundu, ale i stálým členem německého národního mužstva. Na svém kontě má více než sto sedmdesát bundesligových startů, v reprezentaci už odehrál jednatřicet zápasů.

Od minulé sezony jej ale neustále brzdí zranění kolena. V prvním kole minulého ročníku hrála Borussia proti Bayernu Mnichov, ale Kehl musel v 19. minutě po ošklivém zákroku Hasana Salihamidziče hřiště opustit. Pak se více než půl roku léčil a i po návratu ho koleno brzdilo. Celkově nastoupil v minulé sezoně jen k šesti utkáním, z nichž ani jedno neodehrál celé.

V přestávce mezi sezonami pečlivě rehabilitoval, aby byl schopen pravidelně hrát, ale v prvním kole letošního ročníku koleno nevydrželo a musel znovu na léčení. Nyní, po třech měsících, to vypadá, že by mohl být jeho starostem definitivně konec.

Má za sebou nejen dva zápasy na lavičce prvoligového mužstva, ale, a to je důležitější, odehrál bez problému dvě utkání za amatérskou rezervu Borussie.

Thomas Doll proto uvažuje, že by jej nasadil do základní sestavy už v nejbližším kole, kdy Dortmund míří na hřiště Norimberku. Má však více možností. "Rozhodnu se v následujících dnech. Ale Sebastian je jednou z alternativ," řekl hlavní trenér BVB.

Dlouhá vynucená pauza se musela na Kehlovi podepsat, nicméně pro trápící se Dortmund bude příchod tak kvalitního hráče velkým přínosem. Musí si však dát velký pozor, aby jej zranění opět nevyřadilo ze hry.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Nejnovější články