Zpět na » 1. Bundesliga » Werner Lorant je zpátky !

1. Bundesliga - Werner Lorant je zpátky !

0

Líbilo se

25.03. - Werner Lorant je opět tady. Dlouholetý trenér TSV 1860 Münchenu se vrací do města, kde slavil své největší úspěchy. Smlouva s Unterhachingem platí zatím do konce této sezóny. Cíl jeho mise je jasný - záchrana v soutěži.

"V naší situaci potřebujeme zkušeného trenéra, někoho odvážného. Co jsem dnes dopoledne od Loranta viděl, tak to byla první šlehačka", byl prezident Engelbert Kupka po prvním tréninku nadšený. Velké změny pro posledních osm utkání ovšem neočekává.

"Malé taktické změny jsou možné. Ale mužstvo je ve velice dobrém fyzickém stavu. Není žádný důvod všechno překopat", povídá Lorant. Tým čeká v pátek důležitý zápas v Burghausenu.

Kouč má za sebou bohatou trenérskou kariéru, která začala v roce 1984 v Heidingsfeldu. Předtím jako hráč absolvoval 325 bundesligových utkání (46 branek) za Dortmund, Essen, Saarbrücken, Frankfurt a Schalke. Jeho poslední štací byl druholigový Hannover 96.

Během 13 let v roli profesionálního fotbalisty dokázal vyhrát pohár UEFA (1980) a Německý pohár (1981), v obou případech v dresu Eintrachtu Frankfurt.

Do povědomí jako trenér se vyučený malíř a lakýrník zapsal v TSV 1860 Münchenu, který převzal v roce 1992 v bavorské lize a dovedl jej až do bundesligy.

V nejvyšší soutěži se mu dokonce povedlo přivést "lvy" v sezóně 1999/2000 až na čtvrtou příčku a tedy i do poháru UEFA. Po devítileté spolupráci musel klub opustit 18.října 2001, poslední definitivní ranou byl debakl 1:5 v derby s FC Bayernem.

Že by kvůli svému členství v 1860 bral nynější práci v Unterhachingu jen polovičatě, o tom nechce Lorant ani slyšet : "Doba v 1860 je pryč. Teď mi srdce bije pro Haching, i když je tady o něco méně fanoušků."

Od svého odchodu z 1860 působil Lorant pět let v zahraničí. Nejprve vedla jeho cesta do Turecka, kde rok řídil tým Fenerbahce Istanbul. Odtud se opět na půl roku vrátil do Německa, v roce 2003 zachránil ve druhé lize LR Ahlen. Následovaly štace v Jižní Koreji (FC Incheon), na Kypru (Apoel Nikosia), v Turecku (Sivasspor), v ĂŤránu (Saipa Teherán) a opět v Turecku (Kayseri Erciyesspor). Nyní jej tedy čeká práce v mnichovském Unterhachingu.

"Vůbec jsem se nemusel dlouho rozmýšlet. Bylo mi hned jasné, že to udělám. S rolí zachránce nemám problém. Budu dělat svou práci a proto záchranu v soutěži zvládneme!", říká Lorant.

A dodává: "Jsem šťastný, že jsem opět v Mnichově. Konečně nebudu bydlet tak daleko pryč."

Petr Pelikán / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články