Zpět na » 1. Bundesliga » Pikantní souboj pro Galáska

1. Bundesliga - Pikantní souboj pro Galáska

0

Líbilo se

23.03. - V sobotu si Tomáš Galásek připíše již svůj 56. start za český národní tým. Speciální zápas to pro něj bude hned ze dvou důvodů: hrají proti sobě první s druhým ve skupině a Galásek navíc v současné době působí v Bundeslize.

Tomášovi se nyní velice daří, v Norimberku hraje na svém klasickém postu defenzivního záložníka. Nenápadně, ale účinně brzdí útočné výpady soupeřů a zakládá protiakce. V posledním zápase proti Dortmundu (0:0) zaujal redakci Kickeru natolik, že jej označila za "takticky vyspělého hráče, který excelentně čistí prostor."

Na oficiálních stránkách Norimberku se proto s českým mazákem objevil rozhovor o blížicím se utkání s Německem, souboji s Michaelem Ballackem a také o srovnání německé a holandské ligy.

Tomáši, česká reprezentace se v sobotu v Praze utká s Německem. Těšíte se na ten zápas?

Samozřejmě, zápas proti Němcům je vždy něco zvláštního, vždycky je to výzva. Nyní to je navíc ještě důležitější, protože jde o umístění v kvalifikační skupině.

Je pro vás výhoda, že hrajete v Bundeslize, a mnoho hráčů tedy dobře znáte?

To, že hraji v nejvyšší německé soutěži je opravdu krásný příběh, ale nemyslím si, že by to mělo pro sobotní duel nějaký zvláštní význam.

Dlouho jste hrál za Ajax Amsterdam. Jak byste porovnal úroveň Bundesligy s top kluby Nizozemska?

V Bundeslize se hraje fotbal ve velice vysokém tempu, patří k nejtěžším v Evropě. Na špici to je mnohem tužší, než když jsem hrál v Holandsku. Jsou tam tři čtyři top kluby, ale zde v Německu může každý porazit každého.

V národním dresu jste debutoval v roce 1995, české mužstvo znáte zevnitř i zvnějšku. Jak byste jej popsal?

U nás končí zkušení hráči, kterým před třemi lety nechybělo mnoho a stali se mistry Evropy. Teď se mužstvo omladilo, přišli perspektivní hráči, kteří mají většinu kariéry před sebou.

A co si myslíte o německé reprezentaci?

S Německém se musí počítat vždy. Navíc když v poslední době patří k nejúspěšnějším reprezentacím světa. Vicemistr světa z roku 2002 a třetí místo o čtyři roky později hovoří všechno o síle tohoto mužstva.

Jako defenzivní záložník budete mít za úkol uhlídat Michaela Ballacka. Co vás v souboji s hvězdou Chelsea čeká?

Je jasné, že ze své pozice se budu s Ballackem setkávat, ale to neznamená, že budeme proti sobě stát 90 minut. Naši hráči nehrají osobní obranu a navíc u rohů a dalších standartních situací mi jistě nebude na hlídání přidělen.

Jakub Sitek / fcn.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články