Zpět na » 1. Bundesliga » Hertha usiluje o hvězdu Fenerbahce Alexe

1. Bundesliga - Hertha usiluje o hvězdu Fenerbahce Alexe

0

Líbilo se

23.03. - Každým dnem více a více uvadá naděje vedení Herthy na další společnou budoucnost klubu a Yildiraye Bastürka (28). Proto berlínští rozhodili sítě, aby jako jeho nástupce získali fotbalistu, který nyní působí v Bastürkově vlasti, v Turecku. Usilují o Brazilce Alexe (29), kterému v létě vyprší smlouva ve Fenerbahce.

Manažér Dieter Hoeneß byl uprostřed minulého týdne v Turecku, aby vedl další jednání. Bývalý hráč brazilské reprezentace (48 startů a 12 branek v letech 1998-2005) vstřelil za Fenerbahce od roku 2004 v 86 ligových utkáních 54 (!) gólů.

Protože Bastürk klub opustí, Alex by mohl být skvělou náhradou na pozici ofenzivního záložníka. Protože by za něj v létě Turci nemohli požadovat žádné odstupné, mohl by být pro Herthu, zadluženou 46 miliony Euro, eventuelně dostupný, narozdíl od obránce Emreho (26, smlouva v Newcastle do roku 2010). Berlínští projevili zájem i o Poláka Lukasze Gargulu (26, GKS Belchatow) či o Belgičana Karla Geraertse (25, St.Liege), ani jeden z nich ale není v tomto momentu tou nejvyšší prioritou.

Pal Dardai (31) stojí před prodloužením smlouvy. Hoeneß připravil Maďarovi, jehož smlouva v Herthě skončí 30.června, nabídku na prodloužení o dva roky s dalším rokem opce. Pokud Dardai v druhém roce odehraje alespoň 25 zápasů, kontrakt se prodlouží až do roku 2010. Délka nabízené smlouvy je v pořádku, defenzivní záložník není zatím zcela spokojen jen s nabízenými financemi. "Samozřejmě bych chtěl zůstat", řekl Dardai, "ale musím se v příštích dnech ještě poradit s manažérem."

I když do nejbližšího utkání v Nürnbergu chybí ještě 9 dnů, naděje na rychlý návrat kapitána Arneho Friedricha (27) je pryč. Hráč ohlásil, že zánět čéšky v levém koleni je na ústupu, "ale Nürnberg by přišel příliš brzy." Jeho tip před sobotním mezistátním zápasem? "2:0 pro Německo", říká reprezentant Friedrich. "Naši chlapci půjdou v Praze na věc s odhodláním a vyhrají."

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články