Zpět na » 1. Bundesliga » Německý brankář Timo Hildebrand ukončil hráčskou kariéru

1. Bundesliga - Německý brankář Timo Hildebrand ukončil hráčskou kariéru

Německý brankář Timo Hildebrand ukončil hráčskou kariéru © skysports.com - Timo Hildebrand

0

Líbilo se

31.03. - VIDEO Bývalý německý reprezentant Timo Hildebrand ukončil v 36letech hráčskou kariéru. Hildebrand celkem reprezentoval Německo v 7 mezistátních zápasech a v současné době drží rekord v ligové neprůstřelnosti, když udržel nulu 885 minut v řadě. Poté, co v minulé sezóně skončil ve Frankfurtu, byl Hildebrand bez angažmá a nyní se rozhodl pověsit fotbalové kopačky na hřebík.

Každé sbohem je obtížné. S vaší podporou je to pro mě jednodušší. Chci poděkovat všem fanouškům, klubu i spoluhráči, se kterými jsem se během 17leté profesionální kariéry potkal,“ řekl Hildebrand.

Můj rekord byl zásluhou skvělých výkonů celého týmu. Jestli ho někdo v budoucnu dokáže překonat, bude to Manuel Neuer s Bayernem Mnichov.

Brankář bavorského celku byl blízko k překonání jeho rekordu v roce 2011, kdy neinkasoval v řadě po dobu 770 minut. Hildebrand rekord vytvořil na přelomu sezón 2002/2003 a 2003/2004.

Hildebrand si poslední reprezentační start připsal v roce 2007. Německo reprezentoval na EURO 2004 a na Mistrovství světa v roce 2006.

V Bundeslize celkem odchytal 301 utkání a to za kluby Stuttgart, Hoffenheim, Schalke a Eintracht Frankfurt. V roce 2007 vyhrál bundesligový titul se Stuttgartem.

Mimo jiné Hildebrandt působil také ve španělské Valencii a v portugalském Sportingu Lisabon. S Valencií vyhrál španělský ligový pohár Copa del Rey.

Do soutěžního zápasu naposledy nastoupil v prosinci roku 2014 a v dubnu 2015 se podrobil operaci kyčle. Nyní se rozhodl ukončit profesionální kariéru.

Miluji fotbal, ale jsem ve věku, kdy čas nejde zastavit. Kromě toho je pro mě důležitý můj zdravotní stav a nyní se chci věnovat svému synovi.

Co se týče budoucnosti, Hildebrand by rád dokončil trenérské zkoušky a získal trenérskou licenci. V budoucnu by rád působil ve VfB Stuttgart.

Patřím do Stuttgartu a rád bych v budoucnu oplatil klubu důvěru, kterou do mě jako hráče vložil. Prožil jsem zde své nejlepší roky kariéry, mám zde dobré kontakty a rád bych se sem v budoucnu vrátil.

Timo Hildebrand a jeho bundesligový rekord. (zdroj: youtube.com)

Jakub Drakan / skysports.com, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články