Zpět na » 1. Bundesliga » Novinky z FC Bayernu 6.4.

1. Bundesliga - Novinky z FC Bayernu 6.4.

0

Líbilo se

06.04. - Zápas Ligy mistrů v Miláně začal pro Sagnola tak dobře. Francouz v úterý poprvé přivedl FC Bayern v milionářské soutěži na hřiště jako kapitán, ale večer pro něj měl mít hodně špatný konec. V 68.minutě musel zraněný vystřídat. První diagnoza dr. Müllera Wohlfahrta zněla poranění menisku.

Po důkladném vyšetření v Mnichově je jisté, že Sagnol se zranil ještě hůře. Vedle menisku si poškodil i chrupavku v pravém koleni. Pravý obránce bude podle odhadů mimo hru čtyři měsíce.

Probíhající sezóna tedy pro Sagnola skončila, s návratem může počítat až k začátku příštího ročníku. "To je těžká ztráta", říká předseda představenstva FCB Karl-Heinz Rummenigge při výhledu na nadcházející rozhodující týdny v bundeslize a v Lize mistrů.

I mužstvo lituje ztráty francouzského reprezentanta, který si koleno poranil v souboji s milánským Kaka. "S jeho zkušenostmi a herními kvalitami je Willy pro nás těžkou ztrátou", míní Andreas Ottl. "Willy je vůdčí hráč", ujasňuje Philipp Lahm Sagnolův význam pro FCB. "Budeme ho postrádat. Je skvělý technik a zahrává výborně standartní situace", řekl Daniel van Buyten.

Christian Lell, Andreas Görlitz a Hasan Salihamidzic - to jsou tři možní fotbalisté, kterými by mohl Ottmar Hitzfeld Sagnola nahradit. Jeden z nich si to vyzkouší už nyní v sobotu v Hannoveru. Sagnol se bude mezitím zcela koncentrovat na své koleno. Operován bude na klinice Hessingpark v Augsburgu specialistou dr. Ulrichem Boenischem. Ten měl již před rokem a půl práci s Roquem Santa Cruzem (operace vazů).

Po operaci se Sagnol bude moci nejdříve pohybovat jen o berlích. Pak začne s rehabilitací. "Je samozřejmě zlomený", potvrdil po rozhovoru se Sagnolem mediální ředitel FCB Markus Hörwick. Willy je ale velký bojovník a v novém ročníku se jistě opět vrátí ve staré síle.

Setkání s "Tannem" Tarnatem nebude

V sobotu v Hannoveru nedojde minimálně na trávníku k setkání s Michaelem Tarnatem. Bývalý hráč FC Bayernu nebude moci nastoupit proti svému bývalému zaměstnavateli kvůli karetnímu trestu. Tarnat odehrál za mnichovské v letech 1997 až 2003 122 bundesligových utkání, ve kterých svým pověstným levým "kladivem" vstřelil osm branek.

Hitzfeld provede rotaci v kádru

Trenér Ottmar Hitzfeld už v úterý v Miláně hlásil, že pro utkání v Hannoveru provede tři až pět změn v základní jedenáctce. Unavení fotbalisté dostanou pauzu na odpočinek, náhradníci budou mít šanci se předvést. Vypadne zraněný Willy Sagnol, i další tři hráči se z Itálie nevrátili úplně v pořádku. Hasan Salihamidzic (problémy s lýtkem) a Lucio (potíže s přitahovačem) ve čtvrtek odřekli účast na tréninku, Owen Hargreaves jej musel přerušit. Angličana trápí problémy se stehenním svalem, které si přivodil v utkání s Andorrou.

A tak je možné, že kvůli středeční odvetě proti AC Milanu bude Hitzfeld zmíněné trio šetřit. Alternativ má kouč hodně. Místo Lucia mohou vyběhnout Demichelis nebo Ismael, na pozici Salihamidzice přicházejí v úvahu Görlitz, Karimi nebo Lell, Hargreavese může nahradit Ottl. Je pravděpodobné, že od začátku si zahraje Santa Cruz či Pizarro (nebo rovnou oba).

Jisté ale ještě není nic. "Na to je ještě brzy", říká trenér Hitzfeld. Stoprocentní je jen to, že se v Hannoveru do základní jedenáctky vrátí Mark van Bommel a Oliver Kahn, kteří v Miláně nemohli nastoupit kvůli trestu. O všem ostatním "generál" rozhodne až po pátečním závěrečném tréninku.

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články