Zpět na » 1. Bundesliga » Vše nejlepší k narozeninám, Roberte Vitteku!

1. Bundesliga - Vše nejlepší k narozeninám, Roberte Vitteku!

0

Líbilo se

01.04. - Ăštočník 1.FC Nürnbergu Robert Vittek dnes slaví 25.narozeniny. Slovenský reprezentant do "Clubu" přišel před sezónou 2003/04 z mistrovského Slovanu Bratislava.

Ve druhé lize svými deseti brankami ve 27 zápasech přispěl k návratu FCN do nejvyšší soutěže. V následujícím ročníku 2004/05 dnešní jubilant nastoupil ve 24 utkáních, ve kterých se prosadil pětkrát.

Nejvíce se vzpomíná na sezónu 2005/06, kdy slovenský útočník po dlouhodobém zranění prokázal velký hlad po gólech a nastřílel 16 branek - všechny v odvetné části (!). Tímto neskutečným výkonem se Vittek zapsal mezi nejlepší bundesligové střelce druhé poloviny ročníku všech dob. Na Slovensku se mu následně povedlo získat trofej pro nejlepšího fotbalistu roku 2006.

V aktuální sezóně Robert Vittek, který v posledním zápase proti Herthě BSC chyběl kvůli pěti uděleným žlutým kartám, dosud nastoupil 23x a do černého se trefil čtyřikrát. Naposledy dokázal proti Eintrachtu Frankfurt vstřelit tři minuty před koncem důležitý gól na 2:2. Fanoušci "Clubu" budou moci doufat v další jeho zásah již o nejbližší velikonoční neděli, kdy se svými spoluhráči nastoupí v Brémách.

Nezbývá než Robertovi Vittekovi poblahopřát k narozeninám a popřát mu vše nejlepší.

Petr Pelikán / fcn.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články