Barcelona si pochutnala na Realu Sociedad. Výhru 4:0 zajistila útočná lajna MSN
© as.com - Luis Suárez
1
28.11. -
Pohodové odpoledne dnes zažili diváci na barcelonském Camp Nou. Jejich miláčci totiž bez závažnějších komplikací porazili Real Sociedad 4:0. O všechny trefy se postarala útočná řada Messi-Suárez-Neymar. Posledně jmenovaný dal góly dva a upevnil si vedeni v tabulce střelců se 14 trefami.
Barcelona 4:0 Real Sociedad
Góly: 22. a 53. Neymar, 41. L. Suárez, 90+1. Messi
Barcelona: Bravo - Dani Alves (62. Adriano), Mascherano (69. Bartra), Piqué, Mathieu (66. Alba) - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar
Real Sociedad: Rulli - A. Elustondo, Mikel González, I. Martínez, Yuri - Xabi Prieto, Pardo, Granero - Vela (82. Bruma), Agirretxe (73. Litri), Canales (58. Oiarzabal)
Barcelona dnes odpoledne na domácím stadionu pokračovala v nastolených výkonech posledních dní a bez problémů skolila Real Sociedad ze San Sebastiánu výsledkem 4:0, na kterém se podíleli všichni členové útočné trojice MSN: Messi, Suárez a Neymar, ten dokonce dvěma góly.
Se vší úctou k dnešnímu soupeři Barcelony a s přihlédnutím k formě katalánského výběru, se dal nějaký katastrofický scénář očekávat pouze v případě, že by domácí hráli hodně pod psa a naopak hosté se pokusili o něco podobného jako před pár týdny Eibar. Tedy hrát otevřenou partii a domácím pořádně ztížit život. Ale ani jedna možnost se nenaplnila. Barca hned od úvodu jasně naznačila, že chce utkání rozhodnout co nejdříve. Už ve 3. minutě se do vynikající šance po nahrávce od Neymara dostal Suárez, ovšem sólo akci před argentinským gólmanem Rullim nevyřešil úplně ideálně.
Barcelona mohla mít snad strach z faktu, že hosté budou mít pod novým trenérem hodně energie a chuť tropit na Camp Nou neplechu, ale bývalý trenér barcelonské rezervy Eusebio asi naordinoval svým novým svěřencům hodně defenzivní taktiku a brankář Bravo byl více méně bez práce.
Ani Barca ale nějak přehnaně netlačila na pilu, Iniesta trefil hlavou tyčku a další dobrá příležitost po Suárezově předehře byla až ve 22. minutě branková trefa Neymara. Celou akci rozjel v hloubi pole přihrávkou do křídla na Alvese Lionel Messi, brazilský bek poslal před branku prudký centr a Neymar se dokázal prosadit přes svůj stín Elustonda a otevřel skóre - 1:0.
Domácím tento stav pochopitelně vyhovoval, nikam se bezhlavě nehrnuli a trpělivě vyčkávali na vhodný okamžik, aby navýšili skóre. Ten přišel ve 41. minutě, kdy opět rychlý přechod do útoku znamenal míč v síti Rulliho. Iniciátorem byl tentokrát Iniesta míč šel po stejně trase jako u prvního gólu, doprava na Alvese, který opět stříleným centrem našel Suáreze a azulgranas šli do kabin s vedením 2:0.
Po pauze se ozvali také hosté, střelou do boční sítě zahrozil Yuri, ovšem byla to jen labutí píseň, neboť hru pod kontrolu opět převzal domácí tým a nedlouho poté už vedl o tři branky. Opět rychlý přesun dopředu konstruoval Iniesta, tentokrát si ale vybral spojence na levé straně, Mathieu jako přes kopírák nacentroval do šestnáctky a Neymar poslal míč do brány dnes podruhé.
V 59. si oblíbenou akci zopakoval Neymar, který vyzval ke skórování Messiho, jenž ale z voleje mířil těsně vedle. Argentinec pak ještě zkoušel zaskočit Rulliho v 68. minutě z trestného kopu, ale jeho pokus na vzdálenější tyč šel těsně vedle tyče. V 87. pak mířil o chloupek lépe, ale balónu v cestě do sítě stálo břevno.
Hosté měli jen pár nadějných momentů a zasloužil se o ně především střídající Bruma, který možná být na hřišti o pár desítek minut dříve, mohlo vypadat skóre pro hosty přijatelněji. Jenže definitivní skóre zápasu stanovil v nastaveném čase Leo Messi. A celá situace se hodně podobala těm předchozím úspěšným. Neymar si narazil míč se Suárezem, nacpal míč před bránu, kde na zadní tyči neměl Argentinec žádné problémy - 4:0.
Další výsledky 13. kola:
Levante - Betis 0:1 (4. Rubén Castro)
Atlético - Espanyol 1:0 (3. Griezmann)
Málaga - Granada 2:2 (45. Charles, 58. Fornals - 82. El Arabi, 86. Rochina)
(zdroj: as.com)
Kam dál?
- The Sun: Manchester City nabízí Messimu 800 tisíc liber týdně
- Nebezpečná rozbuška? Nespokojenost Jamese Rodrígueze v Realu stoupá
- Pokračuje španělská liga: Smlsne si Barcelona i na Realu Sociedad? Real by rád pokračoval v renesanci i v Eibaru
Jan Preisler / fotbalportal.cz, youtube.com
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Newcastle získal velký talent! Za...
Newcastle United pokračuje v omlazování kádru. Klub se podle britských médií dohodl s Monakem na přestupu talentovaného... -
Manchester United si vyhlédl...
Manchester United se zapojil do boje o podpis kolumbijského obránce Jhona Lucumího, protože trenér Michael Carrick chce posílit... -
Liverpool, nebo Arsenal? Kdo má...
Konec mistrovství světa přirozeně vrátí pozornost zpět k letnímu přestupovému období, zejména proto, že Premier League... -
Al-Hilal se žene za Ousmanem...
Mistrovství světa 2026 skončilo a Paris Saint-Germain se tak nyní může naplno soustředit na některé přestupové kauzy.... -
Inter Miami představilo Casemira....
Inter Miami získalo další zvučnou posilu. Klub kolem Lionela Messiho oznámil příchod brazilského záložníka Casemira (34),... -
Lisandro Martínez po finále...
Lisandro Martínez (28) zveřejnil krátce po porážce Argentiny ve finále mistrovství světa emotivní vzkaz fanouškům.... -
Manchester United a Arsenal se...
Manchester United je podle nejnovějších informací hlavním favoritem na zisk Ismaaiuml;ly Sarra (28), pokud se senegalský...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


