Zpět na » 1. Bundesliga » Pep Guardiola se prý dohodl s Manchesterem City. Bayern Mnichov odvolal tiskovou konferenci

1. Bundesliga - Pep Guardiola se prý dohodl s Manchesterem City. Bayern Mnichov odvolal tiskovou konferenci

Pep Guardiola se prý dohodl s Manchesterem City. Bayern Mnichov odvolal tiskovou konferenci © football365.com - Pep Guardiola

0

Líbilo se

28.11. - BULVÁRNÍK Trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola je dlouhodobě spojován s odchodem do Manchesteru City a podle španělských médií se tak stane po konci letošní sezóny. Podle španělské rozhlasové stanice Cadena COPE Guardiola neprodlouží smlouvu v Allianz Areně, protože se již dohodl s Citizens.

Respektovaná španělská rozhlasová stanice Cadena COPE uvádí, že Guardiola od nové sezóny povede Manchester City, kde bude hledat novou výzvu navzdory faktu, že jeho současný manažer Manuel Pellegrini má v klubu smlouvu i pro příští sezónu.

Guardiola působí v Bayernu Mnichov od roku 2013, kdy v Bavorsku podepsal tříletou smlouvu, ale přestože už několik měsíců má na stole nabídku nového kontraktu, ten dosud nepodepsal a údajně se již dohodl s Manchesterem City.

Podobným zprávám nasvědčuje i fakt, že generální ředitel Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge ve čtvrtek odpověděl na dotaz o další Guardiolově budoucnosti, že “nikdo není nenahraditelný.“ Bayern navíc odvolal i obvyklou páteční tiskovou konferenci.

Bayern Mnichov se nicméně ještě nevzdává a další jednání o Guardiolově prodloužení by se měla konat už v nejbližších týdnech. Rozhodnuto by potom mělo být do konce roku 2015.

„Vždy jsme říkali, že definitivně rozhodnuto bude v roce 2015,“ řekl Rummenigge pro M.E.N. „Nemáme v plánu posouvat toto datum. Vím, že je pozdě, jen pár dní do Vánoc, ale jednání se budou konat až po utkání s Hannoverem, načež oznámíme rozhodnutí.“

„Na světě není člověk, který by byl v určitý moment nenahraditelný. Hráči přicházejí a odcházejí a stejné je to i s trenéry. Ti přicházejí, ale v určitou chvíli musí odejít.“

Guardiola byl vždy otevřený angažmá v Anglii a v minulosti měl údajně blízko k převzetí Manchesteru United po Siru Alexi Fergusonovi. Ferguson dokonce potvrdil, že v roce 2013 chtěl osobně kontaktovat bývalého kouče Barcelony.

Kam dál?

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články