Zpět na » 1. Bundesliga » Hildebrand prožívá úspěšnou sezonu

1. Bundesliga - Hildebrand prožívá úspěšnou sezonu

0

Líbilo se

23.04. - Timo Hildebrand i jeho klub VfB Stuttgart hrají tento ročník ve výborné formě a mají šanci dosáhnout skvělých úspěchů. Oficiální server Bundesligy proto těsně před vyvrcholením ligy vyzpovídal reprezentačního gólmana.

Stuttgart prožil s Hildebrandem v brance úspěšný týden. Nejprve se dostal přes Wolfsburg do finále poháru DFB a o pár dní později porazil v lize Bayern, čímž si zajistil výhodnou pozici pro boj o titul nebo alespoň o Ligu Mistrů.

Timo, gratuluji k vítězství 2:0 nad Bayernem. Celý tým předvedl perfektní výkon, souhlasíte?

Ano, pracovali jsme parádně - v obraně i útoku. Jasně jsme dominovali v první půli, ve druhém poločase nás Bayern dostal pod tlak, ale celkem pohodově jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

VfB vypadá, že jde kupředu bez zakopávání...

Tato sezona je vyjímečná. Měli jsme jeden krátký výpadek, když jsme nedokázali zvítězit čtyřikrát v řadě. Ale celkově předvádíme vyrovnané, velice kvalitní výkony a měli jsme jen pár špatných zápasů. Mužstvo hraje opravdu dobrý fotbal už dlouhou dobu.

Nyní máte pětibodový náskok na čtvrtou pozici. Budete se soustředit na udržení třetího místa, nebo míříte ještě více?

Vždycky jsme se dívali nahoru a na tom se nic nemění. Na druhou stranu pět bodů se dá dohnat, navíc čtvrtý je Bayern, a ten to umí. Jenže pokud se podíváme na naše předchozí výkony, tak můžeme být optimističtí. Přoč bychom nemohli být na konci třetí nebo lepší?

Je zde nebezepečí, že si někteří hráči řeknou: "Máme pohodlné třetí místo" a zbytek sezony podvědomě vypustí. Co proti tomu budete dělat?

Takto nesmíme přemýšlet. Musíme se koncentrovat. Každý den, na každém tréninku. Svou pozici nesmíme ztratit, uděláme pro to vše, co se dá.

Po postupu do finále národního poháru bilo do očí vaše přílišné slavení. Jak moc chcete vyhrát DFB-pohár?

Velice, samozřejmě. Ještě nikdy jsem s VfB finále nehrál a v létě ho opustím. Velice rád bych to dotáhl až k poháru.

Jak jste se zmínil, v létě přestoupíte. Cítite melancholii, nebo se v současné době plně soustředíte a nepřemýšlíte nad tím?

Melancholii cítím víc a víc. Někdy, když nad tím přemýšlím, tak mám jakoby knedlík v krku. Ale opravdové emoce přijdou v našem posledním bundesligovém utkání a samozřejmě ve finále poháru.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články