Zpět na » 1. Bundesliga » Zidan - Miluji fanoušky Mainzu

1. Bundesliga - Zidan - Miluji fanoušky Mainzu

0

Líbilo se

20.04. - Do Hamburgu v neděli zavítá tým Mainzu. Klubový server hsv.de při té příležitosti vyzpovídal útočníka 1.FSV Mohameda Zidana. Ten hovoří například o skvělém vztahu k trenérovi či fanouškům nebo o své rodině.

Dobrý den, pane Zidan. Díky moc, že jste si udělal čas na hsv.de. V neděli jede Mainz do Hamburgu. Kolik branek jste si předsevzal?

Chci se trefit v každém zápase. Ne kvůli mě, ale abych pomohl mužstvu. Střílím branky pouze proto, že mužstvo na to hodně těžce pracuje. Ale kdo střílí branky, je jedno. Pro nás je velice důležité, aby jsme v Hamburgu získali body.

V AOL Areně se setkají dvě nejúspěšnější mužstva odvetné části. Přesto jde oběma týmům ještě o záchranu. To je výjimečná situace.

Liga je velice vyrovnaná. To je pro nás velkou šancí v boji o záchranu, můžeme ještě za sebou nechat čtyři či pět mužstev. Po první polovině jsme byli poslední. Je jasné, že to pro nás zůstává těsné.

Je vašich 10 branek důvodem, že Mainz má ještě reálné šance na udržení se v soutěži?

Mé góly byly důležité. Důležitější ale bylo, že mužstvo získalo po zimní přestávce nové sebevědomí. Ukázali jsme skvělý vzestup, který chceme teď úspěšně ukončit.

Zdá se, že za Mainz dáváte branky obzvlášť rád. Kde jsou důvody tak dobré střelecké kvóty?

Když hraju, střílím pořád góly. V Brémách jsem k tomu měl jen málo šancí. Ve Werderu jsem byl jedním z mnoha hráčů, konkurence v útoku byla velká. Měl jsem smůlu se zraněními, bylo pro mě velice těžké se dostat do mužstva. V Mainzu jsem jako útočník potřebný a hraju pravidelně.

Člověk má z obrazovky dojem, že máte k fanouškům Mainzu i k okolí jedinečný vztah. Jak důležité jsou pro vás věci mimo hřiště?

Velice důležité. Fanoušci Mainzu mě milují a já miluji je. Fanoušci mi dávají podporu a já jim nazpět dávám branky.

Musíte mít také výjimečný vztah k Jürgenovi Kloppovi. Jakou roli on hraje v tom, že můžete podávat vaše výkony?

Říká se o mě, že jsem trochu bláznivý. Myslím, že to je pravda. Jürgen Klopp mě akceptuje takového, jaký jsem. Jeho důvěra je pro mou hru velice důležitá.

Pan Klopp platí za velkého motivátora. V domácím zápase proti Cottbusi vám na kraji hrací plochy řekl:"I give you all my power". Několik minut poté jste se za Mainz trefil. Váš týmový kolega Manuel Friedrich jednou povídal, že Jürgen Klopp je mnohem víc než "jen" motivátor. Jakým trenérským typem je?

On je především dobrým trenérem. Je blízko mužstvu, každý hráč může za ním přijít a poradit se s ním. My hráči mu můžeme důvěřovat. V Brémách bych byl po mé chybě proti Cottbusi vystřídán. Jürgen Klopp mě podržel a dodal mi odvahu.

Do Mainzu jste přišel z Egypta přes Dánsko a Brémy. To zní jako dlouhá cesta a kus dobrodružství. Jaký vztah máte ke své vlasti?

Moje rodina žije v Egyptě. Každý den si s mou rodinou telefonuji, navštěvuji rodiče a sedm sourozenců tak často, jak jen můžu. Mám čtyři bratry a tři sestry, jsem nejstarší. Díky zápasům reprezentačního mužstva je nyní vídám častěji. Doma se toho pro mě mnoho změnilo. Mezitím mě v Egyptě zná mnoho lidí, na ulici jsem pravidelně oslovován.

Petr Pelikán / hsv.de, bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články