Zpět na » 1. Bundesliga » FC Bayern sbírá síly na rozhodující zápas

1. Bundesliga - FC Bayern sbírá síly na rozhodující zápas

0

Líbilo se

18.04. - Co dělal Mark van Bommel v úterý? "Odvedu děti do školy, pak se uvidí", svěřil se v pondělí. Více si toho hvězda zálohy FC Bayernu dopředu nenaplánovala. Ottmar Hitzfeld naordinoval stabilním hráčům volný den. A tak mohli Van Bommel a spol. po tak náročných posledních týdnech doma jen relaxovat.

Dobít baterky před finišem sezóny - tak zní heslo, které pro příští dny vydal Hitzfeld. "Po všech těch anglických týdnech je důležité nyní i trochu regenerovat", řekl kouč Bayernu. Jeho hráči již byli v posledních týdnech jak fyzicky, tak mentálně opotřebovaní.

"Naše láhev je už prázdná", řekl Van Bommel po nakonec obtížné výhře 2:1 nad Leverkusenem. Boj v bundeslize o místo v Lize mistrů a i zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále s AC Milanem stály hodně sil. "Teď si můžeme především odpočinout", říkal o víkendu manažér Uli Hoeneß.

A pak jít do posledních pěti bundesligových utkání s novým elánem. Už v sobotu bude pro FC Bayern na programu extrémně důležitý zápas. V duelu na VfB Stuttgartu mají Hitzfeldovi svěřenci proti přímému konkurentovi možnost konečně v tabulce udělat krok nahoru. "Máme konečně ve svých rukách jít na třetí místo", povídá Makaay.

A zatímco se hráči Bayernu v těchto dnech "mohou optimálně připravovat na rozhodující zápas proti Stuttgartu" (Hitzfeld), bude VfB ve středu ve Wolfsburgu bojovat o postup do finále DFB-poháru. "Snad máme tentokrát my výhodu, že soupeř má dvojité zatížení", věří Makaay. "Můžeme si v tomto týdnu trochu odpočinout a pak se připravit na Stuttgart."

Tato intenzivní příprava začíná ve středu v 15:30 h. "Budeme v tomto týdnu velice koncentrovaně trénovat", hlásil v pondělí Hitzfeld a dodal: "Budeme také opět trochu pracovat na výbušnosti." VfB se v každém případě postaví proti odpočinutému a s chutí do útoku hrajícímu FC Bayernu.

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články