Zpět na » 1. Bundesliga » Torsten Frings, skála v záloze Werderu

1. Bundesliga - Torsten Frings, skála v záloze Werderu

0

Líbilo se

17.04. - Německý záložník Torsten Frings je už delší dobu nesporným šéfem ve středové řadě Werderu Brémy. Pojdme si tohoto muže s číslem dresu 22 představit.

Torstenu Fringsovi spoluhráči z Brém přezdivají "The Rock", tedy "Skála". A tento defenzivní záložník skutečně skalní štít na hřišti připomíná. Už několik let se o tohoto hráče tříští útoky soupeřů jako neškodné vlnky.

"Pokud chcete být ve sportu úspěšní a chcete něčeho dosáhnout, musíte být přirozeně velice seběvědomí. Řekl bych, že já jsem si sám sebou stoprocentně jistý, a udělám vždy vše pro to, abych zvítězil. Myslím, že to je nejdůležitější zásada pro všechny sportovce", prohlásil třicetiletý hráč.

Frings prošel předními bundesligovými kluby, konkrétně Borussia Dortmund, Bayern Mnichov a v současné době Werder Brémy. V Brémách jeho bundesligová kariéra odstartovala, a v roce 2002 přišel přestup do Dortmundu, který byl tehdy na vrcholu sil. Po angažmá v Dortmundu přišla anabáze v Bayernu, odkud se Frings v roce 2005 vrátil zpět do Brém.

A daří se mu pořád lépe a lépe. Stále více se stává neodmyslitelným článkem zálohy svého týmu. "Jsem ted ve věku, kdy musím vést mužstvo a držet ho pohromadě. Dříve jsme mívali hráče jako Dieter Eilts kdo plnil tuto úlohu. Nyní jsem tento úkol přijal já. Musím zajistit, aby se mladší hráči koncentrovali jen na fotbal", říká Frings.

Frings má i velmi významnou úlohu v reprezentačním týmu Německa. Na MS 2006, kde domácí výběr skončil bronzový, plnil jednu z hlavních rolí tažení, které v semifinále ukončili Italové. I nyní v probíhající kvalifikaci na EURO 2008 patří k hlavním postavám mužstva.

V soukromí tento hráč rozhodně není žádný bouřlivák. Pečlivě si chrání svůj soukromý život a chová se klidně a vyrovnaně. Ale na hřišti se změní v toho pravého vůdce. "Vždy usiluji o úspěch. To mi dovoluje ukázat divočejší stranu mé osobnosti".

A tato "divočejší strana" přitahuje v poslední době pozornost evropských velkoklubů. Ale Frings má ted jediný cíl: vyhrát s Werderem bundeligový titul. Na přestup zatím nemyslí.

Jeden titul už vyhrál s Bayernem, letos chce přidat další, tentokrát ale s Brémami.

Aleš Dvořáček / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články