Zpět na » 1. Bundesliga » Pětizápasový trest pro Boku

1. Bundesliga - Pětizápasový trest pro Boku

0

Líbilo se

17.04. - VfB Stuttgart se bude muset ve finiši bundesligy obejít bez Arthura Boky. Pro obránce z Pobřeží slonoviny předčasně skončila bundesligová sezóna po červené kartě a následném zkratu proti Arnoldovi Brugginkovi v utkání s Hannoverem (2:1). Německý fotbalový svaz (DFB) potrestal Boku zákazem startu v pěti zápasech.

Boku usvědčily opakované záběry. Vyloučení z utkání mu zajistil hrubý faul na Stevena Cherundola. Boka situaci nezvládl a stihl ještě udeřit Arnolda Brugginka do břicha. To ale již rozhodčí Marc Seemann (Essen) neviděl. "Hráč Hannoveru stál přede mnou". A tak v takových případech následuje pohled na záběr kamer. A také vyšetřování kontrolního orgánu DFB.

Nejprve fotbalista Stuttgartu vše popíral. "Nic tam nebylo", řekl Boka hned po utkání. Následné televizní záběry prokázaly opak. Při nedělních dotazech již nechtěl reprezentant Pobřeží slonoviny poskytnout "žádný komentář".

Nyní tedy kontrolní komise DFB potrestala Boku za "extrémně nesportovní odporné chování" trestem zákazu v pěti zápasech. Ve středečním semifinále Německého poháru proti VfL Wolfsburgu i v případném finále této soutěže bude ale moci nastoupit.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články