Zpět na » 1. Bundesliga » Blažek má namířeno do Norimberku

1. Bundesliga - Blažek má namířeno do Norimberku

0

Líbilo se

15.04. - 1. FC Norimberk hledá nástupce za současnou jedničku Raphaela Schäfera a nejblíže k podpisu má sparťansky gólman Jaromír Blažek. Raphael Schäfer po sezoně odejde do konkurenčního VfB Stuttgart.

Norimberk dlouho dopředu věděl, že Schäfer v létě tento klub opustí a měl hodně času na hledání nástupce. Nyní je, zdá se, rozhodnuto a v příští sezoně bude červený dres oblékat zkušený 34-letý brankář Jaromír Blažek. "Hned v příštím týdnu však musíme dořešit poslední detaily," nechal se slyšet manažer klubu Martin Bader po sobotní výhře nad Aachenem.

Jaromír Blažek odchytal letos za pražskou Spartu všech 21 utkání, ve kterých dokázal třináctkrát udržet čisté konto. Norimberští si jej vybrali pro jeho neocenitelné zkušenosti. Má za sebou dostatek mezinárodních utkání, nastoupil v mnoha důležitých zápasech evropských pohárů a v české lize je dlouhou dobu stálicí mezi muži v brance.

V reprezentaci nikdy nepůsobil jako první brankář, i nyní kryje záda Pertu Čechovi, jednomu z nejlepších brankářů na světě.

V Norimberku by mohl rozšířit početnou kolonii českých krajánku. Marek Nikl balancuje na hraně základní sestavy, to samé se dá říci o Janu Polákovi, který jako univerzál vyzkoušel už mnoho postů. Jedinou jistotou v základní jedenáctce je Tomáš Galásek, nenápadný defenzivní záložník.

Ani Blažek by neměl své místo jisté, na šanci čeká také současná dvojka FCN Daniel Klewer.

Jednání s Blažkem probíhají už dlouho, ale nyní jsou intenzivnější a blíží se k rozuzlení. Sparta jistě věděla, proč v zimě kupovala z Teplic Tomáše Poštulku.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články