Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern vyhrál v Hoffenheimu 2:0, Dortmund si s přehledem poradil s Paderbornem

Bayern vyhrál v Hoffenheimu 2:0, Dortmund si s přehledem poradil s Paderbornem

Bayern vyhrál v Hoffenheimu 2:0, Dortmund si s přehledem poradil s Paderbornem © twitter.com - Mario Götze v zápase v Hoffenheimu

0

Líbilo se

18.04. - REVIEW Bayern Mnichov se díky výhře 2:0 v Hoffenheimu odtrhl v čele tabulky už na třináct bodů, jelikož druhý Wolfsburg hraje až zítra. Borussia Dortmund si třemi góly z druhého poločasu smlsla na Paderbornu a posunula se zas o něco výš v tabulce. Zastřílel si také Leverkusen, který se po výhře 4:0 nad Hannoverem dostal na třetí místo.

Žádné překvapení nedopustil Bayern Mnichov na své cestě za bundesligovým titulem. Po porážce uprostřed týdne, kdy nezvládl zápas ve čtvrtfinále Ligy mistrů v Portu uklidnil své fanoušky výhrou 0:2 v Hoffenheimu. Do první velké šance se dostal v 18. minutě Lewandowski, ale z blízkosti poslal míč po pěkném centru pouze nad branku. Ve 30. minutě pak chyboval Dante, do úniku se dostal Modeste, ale mistr světa Neuer ho skvěle vychytal. Ve 39. minutě šel Bayern po trefě Rodeho do vedení, když Lewandowski ve vápně neskrblil, předal míč na lépe postaveného spoluhráče, jenž si navedl míč do lepší pozice a trefil se mimo dosah gólmana Baumanna.

Ve druhé půli se rodily další šance, jako třeba v 59. minutě, kdy se ve vápně zjevil Thiago vypáli, Baumann zareagoval včas, míč ale vyrazil jen před sebe, přímo k Müllerovi. Jeho pokus ale domácí brankář neuvěřitelně vyrazil. Na to zareagoval v 63. minutě domácí Polanski, jeho rána se ale točila ven z branky a tyč minula o centimetry.

Těsně před koncem se nedokázal natřikrát Lewandoeski, ovšem zas tolik ho to mrzet nemuselo, jelikož v nmastaveném času pronikal po pravé straně Thomas Müller servíroval balón před branku, kde si ho nešťastný domácí zadák Andreas Beck srazil do vlastní branky.

Dortmund zdolal třemi góly ve druhé půli Paderborn. Na vítězství začal pracovat hned od začátku, ale střelu Gintera ze 4. minuty Kruse vytěsnil mimo branku. Do největší příležitosti prvního poločasu se dostal ve 36. minutě Aubameyang, který obdržel míč balón za obrannou linii, nicméně jeho pokus o lob nevyšel úplně ideálně a Kruse si na něm připsal další úspěšný zákrok.

Po pauze už ale góly k radosti diváků v Signal Iduna Parku padaly. Hned tři minuty po rozehrání. Aubameyan naservíroval od pravé postranní čáry výborný centr na nějž si naběhl Mchitarjan, odpoutal se od svého strážce a tentokrát Kruse neměl šanci. Na další trefu nemuseli příznivci BVB čekat nijak dlouho. V 55. minutě Aubameyang převzal pas na hranici velkého vápna a tentokrát už pokus o přehození vyběhnuvšího Kruseho vyšel dokonale. Definitivní tečku za utkáním pak udělal deset minut před koncem japonský záložník Kagawa. Borussia se v tabulce posunula již na osmé místo.

Střelecky se dařilo Bayeru Leverkusen. Hannover si z Bay Areny odvezl čtyřku a díky tomu se domácí po dvanácti kolech znovu probili na třetí pozici v tabulce, z niž se postupuje přímo do skupinové fáze Ligy mistrů.


Sobotní výsledky 29. kola:

Hertha BSC - 1. FC Köln 0:0

SC Freiburg - 1. FSV Mainz 05 2:3 (0:2)
Góly: 82. Mehmedi, 90+2. Schmid - 39. a 45.+1 Okazaki, 84. Malii

Borussia Dortmund - SC Paderborn 07 3:0 (0:0)
Góly: 48. Mchitarjan, 55. Aubameyang, 80. Kagawa

Bayer Leverkusen - Hannover 4:0 (2:0)
Góly: 20. Toprak, 40. Brandt, 49. Papadopoulos

TSG Hoffenheim - Bayern Mnichov 0:2 (0:1)
Góly: 39. Rode, 90+2. Beck vlastní

Augsburg - VfB Stuttgart 2:1 (1:1)
Góly: 7. Werner, 73. Bobadilla - 22. Ginczek

(zdroj: bild.de)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Nejnovější články