Zpět na » 1. Bundesliga » Rumunští fotbalisté oslňují Bundesligu

1. Bundesliga - Rumunští fotbalisté oslňují Bundesligu

0

Líbilo se

09.05. - Přestože rumunský fotbal nemá ve světě ani u nás velký zvuk, stát z jihu Evropy jde fotbalově výrazně nahoru. Potvrzuje to nejen čtrnácté místo na aktuálním žebříčku FIFA, ale také Vlad Munteanu, Sergiu Radu a Laurentiu Reghecampf, kteří svými výkony oslňují Bundesligu.

V německé nejvyšší lize působí čtyři rumunští fotbalisté, kromě tří zmíněných také Maruis Niculae. Tento útočník hraje za Mainz, jenže do análů se nijak výrazně nezapsal. Celkově nastoupil jen pětkrát, jedinkrát byl v základní sestavě a žádný gól nedal ani nepřipravil.

Reghecampf a Munteanu jsou krajní záložníci, Radu nastupuje v útoku. Všichni tři jsou cenění hlavně pro svůj příděl ofenzivě, i když Reghecampf umí hrát i v obraně.

Laurentiu Reghecampf z Alemannie Aachen je zkušený jednatřicetiletý matador. Jeho místo je na pravé strany zálohy, umí solidně bránit i přesně centrovat. V letošní sezoně odehrál drtivou většinu zápasů, téměř vždy v základní sestavě.

Přestože na otázku, kdo je největší hvězdou Aachenu, 9 z 10 lidí zmíní Jana Schaludraffa, vězte, že Reghecampf je produktivnější než tento útočník. Dal sice o jednu branku méně než budoucí hráč Bayernu, ale už devětkrát na gól přihrál. Je neomylným střelcem ze značky pokutového kopu, ze sedmi svých branek jich pět vstřelil z penalty.

V Německu působí už od roku 2000. Než přestoupil do Alemannie, pět let hrál za Cottbus. Na svém kontě už má přes dvě stovky zápasů v první a druhé Bundeslize a dokázal v nich nastřílet 30 branek. Jedenkrát na sebe také oblekl dres rumuské fotbalové reprezentace.

Vlad Muntaeanu a Sergiu Marian Radu nastupují za Energii Cottbus. Oba jsou klíčovými hráči mužstva, trenér Petrik Sander si nedokáže hru bez jejich účasti ani představit. Měl štěstí, Radu odehrál všechny utkání, Munteanu chyběl kvůli žlutým kartám jen jednou.

Munteanu, levonohý záložník, střílel branky hlavně na začátku ročníku, kdy se Radu spíše rozehrával. Neznamená to však, že by se nyní zasekl. Střílí dále, jen ne v takovém počtu, jako dříve. Nyní ho však Radu vystřídal a svého krajana v klubové tabulce dokonce překonal. Téměř neuvěřitelná je skutečnost, že tito dva fotbalisté nastříleli dvě třetiny všech branek Chotěbuzi!

Munteanu je fotbalový kočovník, v žádnem mužstvu ještě nevydržel v kuse více než dva roky. Jeho osudovým klubem je Dinamo Bukurešť, ve kterém působil už třikrát, dohromady téměř pět let. V Bundeslize si letos Vlad ke svým jedenácti brankám připsal i šest gólových přihrávek. Se svým krajanem Reghecampfem jej spojuje jeden reprezentační start.

Radu je ze všech Rumunů v Bundeslize nejvytěžovanější (ve všech 32 zápasech hrál od začátku) a dal také nejvíce branek (13). Jeho gólový zápis je o to cennější, že ani jedna trefa nebyla z penalty.

Ačkoliv Cottbus i Aachen patří do druhé poloviny tabulky a o evropských pohárech se jim může nechat jen zdát, rumunští fotbalisté se svými výkony řadí k nejlepším hráčům ligy a zvedají kredit fotbalového Rumunska.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články