Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern inkasoval tři góly a odveta slibuje drama, Barcelona si zřejmě postup ujít nenechá

Bayern inkasoval tři góly a odveta slibuje drama, Barcelona si zřejmě postup ujít nenechá © planotatico.com - Ricardo Quaresma se raduje z branky.

3

15.04. - REVIEW Obrana Bayernu několikrát chybovala a Porto trestalo. Díky dvěma gólům Ricarda Quaresmy a trefě Jacksona Martíneze porazilo německého giganta 3:1 a odveta slibuje velké drama. I druhé utkání přineslo čtyři branky a vítězství 3:1. Barcelona zvítězila v Paříži zcela jasně a postup by si neměla nechat ujít.

Běžela teprve 2. minuta utkání mezi Portem a Bayernem, když obrovskou hrubku na vlastní polovině vyrobil Xabi Alonso a vše musel hasit až gólman Neuer, který ale jen za cenu faulu zastavil unikajícího Martíneze. Rozhodčí Velasco Carballo udělil Neuerovi žlutou kartu a nařídil penaltu, kterou Ricardo Quaresma bezpečně proměnil a překvapivě poslal domácí do vedení.

V 9. minutě mohlo být vyrovnáno, po centru Alonsa hlavičkou prodloužil míč na Lewandowského Müller, v těžké pozici ale svou hlavičkou poslal míč těsně nad branku. O minutu později se pak už senzačně dostali domácí do dvougólového vedení. Další velkou chybu vyrobil Dante, který našel jen nohu Quaresmy a unikající záložník dopravil míč do sítě.

Bayern ale brzy snížil, ve 28. minutě z pravé strany nacentroval Boateng a zcela volný Thiago nedal Fabianovi šanci. Do přestávky ale měli překvapivě více šancí domácí, Sandro překvapil Neuera a bylo z toho břevno, Casemiro hlavičkou přestřelil.

A i začátek druhé půle patřil Portu, v 57. minutě centroval Danilo a Boateng si málem vstřelil vlastní branku. Neuer ale předvedl skvělý reflexivní zákrok a míč vyrazil na roh. O osm minut později už se ale domácí potřetí radovat mohli. Sandro nádherným centrem našel úplné volného Martíneze, kterého neubránil chybující Boateng, a ten si nejprve pohrál s Neuerem a následně uklidil míč do prázdné branky. Bayern tak poprvé prohrál na portugalské půdě a v odvetě to bude mít velice složité.

I druhé utkání skončilo výsledkem 3:1, tentokrát se ale radoval hostující celek. Oslabený pařížský velkoklub podlehl jasně Barceloně a o postupujícím je zřejmě rozhodnuto.

První šanci si vypracovali hosté ve 14. minutě, Lionel Messi ale pouze orazítkoval pravou tyč. O čtyři minuty později pak Messi přihrál Neymarovi a Barcelona se již mohla radovat, Sirigu neměl příliš šancí. PSG mohlo několikrát vyrovnat, jenže velké šance spaloval Edinson Cavani. Tomu se utkání dnes příliš nepovedlo.

Čtyři minuty po přestávce vyslal skákavou střelu Pastore a ter Stegen musel vytáhnout dobrý zákrok. V 67. minutě se k míči dostal Luis Suárez a po parádní individuální akci podruhé překonal Sirugua. Cavaniho následně opět vychytal ter Stegen, na druhé straně pálil mimo Messi.

Ten se nakonec v utkání neprosadil, vadit mu to ale vůbec nemuselo. V 79. minutě si totiž míč na starost vzal opět Suárez, udělal si "dobrý den" s Luizem a parádní střelou nedal domácímu gólmanovi šanci. Malou naději dal domácím van der Wiel, jehož střelu si do vlastní branky srazil Mathieu.

Cavani následně ukázal, že mu dnešní utkání opět nevyšlo, v závěru si ještě mohli domácí oddechnout, že Messi nepřidal čtvrtou branku. I přesto Barcelona jasně vyhrála a postup do semifinále by měl být jasnou záležitostí.

FC PortoFC Porto 3:1 (2:1) Bayern MnichovFC Bayern München

Branky: 3. Quaresma (pen.), 10. Quaresma, 65. Martínez (Sandro) - 28. Alcântara (J. Boateng)

FC Porto: Fabiano - Danilo, Martins Indi, Maicon, Sandro - H Herrera, Casemiro, Ó. Torres (75. Neves) - Quaresma (84. Goebel Evandro), Martínez (C), Brahimi (79. F. Santos).

Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, Dante, J. Boateng, Bernat - Lahm (C), Alonso (74. Badstuber), Alcântara, T. Müller - Lewandowski, Götze (56. Rode).

Paris Saint-Germain FCParis St. Germain 1:3 (0:1) FC BarcelonaFC Barcelona

Branky: 82. Mathieu (vla.) - 18. Neymar (Messi), 67. L. Suárez, 79. L. Suárez (Mascherano)

Paris Saint-Germain: Sirigu - van der Wiel, Silva (21. Luiz), Marquinhos, Maxwell - Rabiot (65. Lucas), Cabaye, Matuidi (C) - Lavezzi, Cavani, Pastore.

FC Barcelona: ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba - Rakitić (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi (C)) - Messi, L. Suárez, Neymar.