Zpět na » 1. Bundesliga » Nejasná budoucnost Herthy

1. Bundesliga - Nejasná budoucnost Herthy

0

Líbilo se

05.05. - Hertha stojí v současné době před několika závažnými rozhodnutími: blíží se k uzavření smlouvy s novým finančním investorem, musí vyřešit otázku trenéra a kádru pro následující sezonu.

Po dlouhé sérii bez vítězství byl před několika týdny odvolán trenér Falko Götz. Jeho nástupcem se do konce sezony stal Karsten Heine. Bylo to ale jen odložení problému, protože závěr ročníku se blíží a kdo bude novým koučem, stále není jasné.

Karsten Heine dokázal hru Berlíňanů zlepšit a přišel i vzestup tabulkou. Vytvořil si tak poměrně dobré podmínky pro to, aby s ním manažer Dieter Hoeneß podepsal dlouhodobější smlouvu. Žádné jiné konkrétní jméno na trenérský post se zatím v souvislosti s Herthou neskloňuje.

Tři kola před koncem, to je nejvyšší čas začít přemýšlet o složení kádru pro následující sezonu. Před několika málo dny byla proto prodloužena smlouva s maďarským středopolařem Palem Dardaiem.

Nejisté jsou příští kroky Andrease Neuendorfa. Zkušený záložník přezdívaný "Zecke" (Klíště) letos nastupoval spíše jako střídající hráč a významnou roli ve hře Herthy nehrál. Hoeneß se nechal slyšet, že jeho případ vyřeší až bude jasno o trenérovi.

V příští sezoně nebude pravděpodobně za klub z hlavního města Německa hrát ani špílmachr Yildiray Bastürk.

Hoeneß se pokouší ostatní hráče přes léto udržet a kádr posilnit o dva až tři hráče. Domluven už je příchod jedenadvacetiletého polského útočníka Lukasze Piszczeka. Tento mladík byl z Herthy zapůjčen do Zaglebie Lubin, a tam se vypracoval mezi nejlepší hráče. Nyní jej čeká návrat zpátky a znovu boj o důvěru trenéra.

Podle německých novinových zpráv stojí Hertha těsně před podpisem s novým investorem. Ten by měl do klubu přinést nemalý kapitál, profitoval by ze sportovních úspěchů mužstva, ale nepodílel by se na vedení a chodu klubu. Hertha by z jeho investic nejprve zaplatila své pohledávky ve výši 46 miliónu eur a zbytek použila na příchody nových hráčů.

Jakub Sitek / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články