Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt má nejvyrovnanější brankářské duo v Bundeslize

Frankfurt má nejvyrovnanější brankářské duo v Bundeslize

Frankfurt má nejvyrovnanější brankářské duo v Bundeslize © -

0

Líbilo se

15.11. - Eintracht Frankfurt momentálně nemá problém s brankáři. Je úplně jedno, zda chytá Oka Nikolov či Markus Pröll. Pokud je třeba, oba mužstvo podrží. Jedničkou je však stále Pröll.

Frankfurt hrál poslední dvě bundesligová kola na hřišti soupeře. V Mnichově v Allianz areně i v Dortmundu byl horším týmem, přesto dvakrát remizoval. Za výsledky 0:0 a 1:1 může hlavně děkovat svým brankářům.

Na Bayernu chytal Oka Nikolov. Nastoupil místo Prölla, který měl silnou chřipku. Ráno v den utkání se rozhodlo, že bude chytat zkušený Nikolov. Bayern naprosto Eintracht přehrál, výrazně ho přestřílel a přímo na branku měl jedenáct střel, z nichž mnoho bylo velmi nebepečných. Nikolov však podal fantastický výkon a udržel čisté konto. "Nepřijel jsem tady na prázdniny", řekl muž zápasu po utkání.

Další kolo v Dormundu už v bráně stál Markus Pröll a také on se stal mužem zápasu. Gólman Frankfurtu čelil celkově třinácti střelám. Dlouho držel čisté konto a naději Eintrachtu na výhru. Nakonec ho deset minut před koncem překonal Kringe. "Byl to můj jednoznačně nejlepší zápas v dresu Eintrachtu", nechal se slyšet po utkání.

"Máme dva skvělé gólmany a k tomu obrovskou měrou přispívá Andi Menger", sklonil Pröll poklonu trenéru brankářů.

Markus Pröll i Oka Nikolov působí ve Frankfurtu už dlouhou dobu. Právě Pröll se ještě ve druhé lize učil od Nikolova, který byl jedničkou. Postupem času se Pröll propracoval na pozici gólmanské jedničky ve Frankfurtu a zkušený Nikolov ho zastupuje, pokud Pröll z různých důvodů nemůže nastoupit.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Nejnovější články