Zpět na » 1. Bundesliga » Guardiola je génius, říká Bernat

Guardiola je génius, říká Bernat

Guardiola je génius, říká Bernat © deportes.elpais.com - Pep Guardiola a Juan Bernat

6

Líbilo se

17.11. - Juan Bernat přišel do Bayernu Mnichov teprve letos v létě. Ve Valencii si jej vyhlédl Pep Guardiola a přetáhl Bernata do bavorského velkoklubu. Nyní Bernat pěje chválu na svého současného kouče. Podle něj je naprostý génius, který je myšlenkami zcela ponořen do fotbalu. Je také hlavním důvodem jeho příchodu do Německa. Španělský reprezentant si užívá parádní formu Bayernu.

Dvanáctého října letošního roku si Juan Bernat odbyl svou velkou premiéru v dresu dospělé španělské reprezentace. V kvalifikačním utkání o EURO 2016 proti Lucembursku na posledních 20 minut vystřídal Andrése Iniestu, a dokonce se mu povedlo svůj debut oslavit gólem na 4:0.

V 21 letech má dobře nakročeno k tomu, aby se jednoho dne stal oporou reprezentace i svého klubu. Momentálně působí v Bayernu Mnichov. Pep Guardiola si jej vyhlédl ve Valencii. Bernat pod svým krajanem dostává dostatek příležitostí. V Bundeslize už odehrál 814 minut a má na kontě také kompletní 4 zápasy v Lize mistrů.

Pro svého kouče má jen samá slova chvály. Podle Bernata má Guardiola naprosto unikátní schopnosti a také byl hlavním důvodem, proč si vybral Bayern Mnichov jako svou další cílovou stanici.

„Guardiola je génius. Je naprosto ponořený do hry.“

„Má svou jasnou filozofii, kterou uznává celý svět. Je si s hráči velmi blízký. Guardiola byl tím, co mě do Bayernu přivedlo a mám jeho plnou důvěru. Věří ve mě a já mu to chci vrátit na hřišti. Bylo to skvělé, když jsem se dozvěděl, že mě Guardiola chce do Bayernu. Zavolal mi, aby mě přesvědčil.“

„Vezeme se v Bayernu na vítězné vlně. Vyhráváme všechny zápasy, v některých hrajeme naprosto excelentní a dominantní fotbal. Už jsme si připsali několik velkých vítězství. Chceme, abychom v tomto stylu pokračovali i nadále. Nepřemýšlíme nad tím, kolik pohárů vyhrajeme, zaměřujeme se na to, abychom hráli dobrý fotbal.“

Bernat se také zmínil o hráčích, kteří vyměnili Bayern za Real Madrid a obráceně - tedy o Tonim Kroosovi a Xabim Alonsovi.

„Kroos a Alonso, oba jsou to velcí hráči. Kroos je ještě mladý a odešel s cílem, aby se ještě zlepšil. Ovšem Alonso je mimořádný hráč.“

Španělsko se v úterý večer utká v přátelském duelu právě s Německem, proto Bernat hovořil i reprezentaci čerstvých mistrů světa.

„Německo má úžasný tým. Mají velký počet skvělých hráčů a zcela po zásluze vyhráli mistrovství světa.“

„Nějakou dobu už nehrají ten svůj typický fyzický fotbal, který v minulosti praktikovali. Jejich styl se trochu přiblížil tomu španělskému. Také tam jsou hráči, kteří výborně dokáží podržet míč.“

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články