Zpět na » 1. Bundesliga » 19.5 se v Allianz aréně bude vařit bramboračka

1. Bundesliga - 19.5 se v Allianz aréně bude vařit bramboračka

0

Líbilo se

14.05. - Za pár dní nám končí Bundesliga. Žádné překvapení se konat nebude a Oliver Kahn, jako kapitán Bayernu zdvihne nad hlavu pohár pro mistra ligy. Zmýlená, neplatí! Ani zlato, ani stříbro, ale ani bronz. Co tedy? Brambory!

Dvacetinásobný mistr Německa, dvanáctinásobný vítěz Německého poháru, čtyřnásobný držitel Poháru mistrů evropských zemí, respektive Ligy mistrů. Mimo jiné i tyto údaje má na své vizitce megaklub z Mnichova – FC Bayern Mnichov.

Po skončení sezóny 2005/2006 se šéfové nejslavnějšího německého klubu museli cítit jako v pohádce. Bayern celkem hladce obhájil německý titul, když skončil pět bodů před Werderem Brémy. Ĺ lo o jubilejní dvacátý titul v historii klubu, čímž Bayern překonal svůj vlastní rekord v počtu získaných Bundesligových prvenství. Nebyl to ale jediný rekord kterého Bayern v této sezóně dosáhl. Svěřenci Felixe Magatha byli mistry i vítězi Německého poháru ve dvou po sobě jdoucích sezónách, což historie nepamatuje.

Ejhle! Pomalu, ale jistě nám končí letošní sezóna a Bayern trčí na čtvrté pozici, která nezaručuje možnost zahrát si nejprestižnější Evropskou soutěž – Ligu Mistrů, nýbrž jen pohár UEFA.

Kde se stala chyba?


Ukázalo se, že přesun Michaela Ballacka do FC Chelsea nebyl nejšťastnějším krokem jak pro hráče, tak pro Německý tým. Jako hráčská náhrada za Ballacka přišel z Barcelony holandský záložník Mark van Bommel, který bohužel pro Bayern, nenahradil Ballacka ani z poloviny. Německý hráč vždy odváděl kvalitní práci směrem vzad, dirigoval střed hřiště a vepředu byl k nezastavení. Jedná se o naprosto universálního zakončovatele. Ač je Ballack pravák, tak mu nedělá nejmenší problém vypálit levačkou i z větší vzdálenosti, o čemž se ostatně mohl přesvědčit i český gólman Jaromír Blažek v utkání proti Německu na Euru 2004. Tento německý „sniper“ je navíc označován za jednoho z nejlepších záložníků-hlavičkářů v evropě. V těchto ohledech se van Bommel Ballackovi prostě nevyrovná.

Mimo Ballacka opustil Bayern v letním přestupovém termínu ještě jeden muž – Zé Roberto. Tomuto Brazilci vypršela smlouva a tak se zdarma přesunul do řeckého klubu Olympiakos Pireus. Nyní se již spekuluje o jeho návratu. A jakpak by ne? I kvality tohoto fotbalisty Bayernu nesmírně chybí. Mimo jeho průniků a centrů z levé strany byl Zé Roberto nesmírně platný směrem dozadu. Jeho dokonalá poziční hra byla polovinou úspěchů celé defenzívy Bayernu.

Na první pohled dokonale složená obraná čtyřka Mnichovského velkoklubu se letos nesmírně trápí, a to i přes to že v létě odešel mizerně hrající stoper Kovač, který zdarma zamířil do Juventusu a namísto něj přišel z Hamburku belgický reprezentant Daniel van Buyten. Jediným záložníkem, který vypomáhá obrané čtveřici je hvězdný anglický defenzivní záložník Owen Hargreaves. To ale nestačí. Salihamidzic, Schweinsteiger a van Bommel o defenzivě zdá se nikdy ani neslyšeli a pak to vypadá tak, jak to vypadá.

Na počátku sezóny musel Bayern opustit kvůli mizerné hře i výsledkům trenér Felix Magath a nahradil jej Ottmar Hitzfeld. Změna se ovšem nehodlala dostavit a tak si Bayern po X letech nezahraje Ligu Mistrů. To samozřejmě musí vyvolat odezvu. Již nyní se šéfové klubu nechali slyšet, že přijdou převeliké změny. Klub prý opustí až deset fotbalistů a nahradí je noví. Nejsem si sice jistý, zda takováto změna může být k dobru, ale každopádně se máme v letním přestupovém termínu JĂ“ na co těšit!

Petr Čerňanský / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články