Zpět na » 1. Bundesliga » Resume 2. Bundesligy

1. Bundesliga - Resume 2. Bundesligy

0

Líbilo se

29.05. - Ve stejný čas jako nejvyšší německá soutěž skončila i druhá Bundesliga. Na prvních třech místech skončilo Karlsruhe, Rostock a Duisburg a v příští sezoně budou hrát o stupínek výše.

Zatímco Karlsruher SC měl z prvního místa postup zajištěný už několik kol, o další dvě příčky zaručující 1. Bundesligu se do posledního kola praly tři celky. Nejvýhodnější pozici měl Rostock, potom Duisburg a nejhůře na tom byli hráči Freiburgu. Vzhledem k tomu, že všichni adepti roli favorita zvládli a zvítězili, Černý Petr zbyl na SC Freiburg.

Na druhém pólu tabulky bylo také velice rušno. Ve druhé německé lize padají čtyři týmy. Braunschweig byl takovým druholigovým Gladbachem, jeho sestup byl zřejmý už velice dlouho. Mnohem později se rozhodlo o pádu Burghausenu, a tak v posledním zápase o udržení bojovali vlastně jen 35-bodoví Unterhaching, Offenbach a Essen. Posledně jmenovaný měl díky skóre nejlepší výchozí pozici. Jediným kdo získal alespoň bod byl Kickers Offenbach za remízu 1:1 s posledním Braunschweigem, a proto se udržel.

Essen, přestože spadl, měl slušnou obranu, vždyť dostal o jeden gól méně než první Karlsruhe! To se totiž spoléhalo hlavně na svou útočnou potenci, Giovanni Federico a Edmond Kapllani skončili na absolutním čele střelecké tabulky, když dali dohromady 36 branek. Federico ale příště nebude působit v KSC, jako posilu si ho už dříve vybrala Borussia Dortmund.

I třetí tým tabulky Duisburg raději útočil než bránil, o jeho branky se staralo více hráčů než v Karlsruhe. Konkrétně to byli dvanáctigóloví Lavric s Mokhtarim a také Idrissou s Kurthem. Ti dali po osmi brankách.

Nejlepší obranou a nejmenším počtem obdržených gólů se může pochlubit Rostock, v 34 utkáních inkasoval pouze třicetkrát. Největší zásluhu na tom má pravděpodobně brankář Mathias Schober, který odchytal všechny zápasy. Zkušený jednatřicetiletý gólman je v týmu už od roku 2001, dříve působil například v Hamburgu nebo Schalke.

Konečná tabulka 2. Bundesligy:
1. Karlsruhe 70
2. Rostock 62
3. Duisburg 60
4. Freiburg 60
5. Fürth 54
6. Kaiserslautern 53
7. Augsburg 52
8. Mnichov 1860 48
9. Köln 46
10. Aue 45
11. Paderborn 42
12. Koblenz 41
13. Jena 38
14. Offenbach 36
15. Essen 35
16. Unterhaching 35
17. Burghausen 32
18. Braunschweig 23

Nejlepší střelci:
19 - Federico (Karlsruhe)
17 - Kapllani (Karlsruhe)
15 - Lawaree (Augsburg)
14 - Helmes (Köln), Türker (Offenbach)
12 - Lavric, Mokhtari (oba Duisburg), Kern (Rostock), Timm (Fürth)
10 - Iaschwili, Antar (oba Freiburg), Novakovic (Köln), Göktan (Mnichov 1860), Bogavac (Burghausen)

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články