Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 13. kole Bundesligy

Češi ve 13. kole Bundesligy

Češi ve 13. kole Bundesligy © -

0

Líbilo se

12.11. - Ve 13. kole 1. Bundesligy nastoupilo devět Čechů, z toho pět v základních sestavách a čtyři se dostali na hřiště až v závěrech zápasů. Čtveřice českých fotbalistů zasáhla do utkání Bielefeld - Norimberk.

Obránce Bochumi Pavel Drsek nastoupil na posledních pět minut za stavu 2:0 pro svůj tým a přišel podpořit defenzívu. Vystřídal nejlepšího hráče zápasu Stanislava Šestáka, který asistoval u obou branek utkání.

Nejlépe hodnocený Čech v dosavadním průběhu Bundesligy David Jarolím odehrál celý zápas Hamburgu na hřišti Schalke. Utkání mu nevyšlo úplně podle představ, na jediné vstřelené brance HSV se nepodílel, naopak v 72. minutě viděl za faul na Ernsta žlutou kartu.

Jaroslav Drobný, gólman Herthy Berlín, dokázal udržet čisté konto a výrazně přispěl ke konečné výhře 1:0. Jediná branka střetnutí padla až v 87. minutě. Drobný neměl za pevnou obranou BSC moc práce, musel likvidovat pouze tři střely, které letěly do spodní části branky.

Jiří Štajner stál na druhé straně barikády, nastoupil proti Drobnému, ale až v 77. minutě. Hru neoživil, na hřiště se dostal za stavu 0:0 a při jeho účasti inkasoval Hannover rozhodující branku.

V zápase Bielefeld - Norimberk nastoupili celkem čtyři Češi. Dva na každé straně a kromě Davida Kobylíka, který přišel až v 89. minutě a do osudu zápasu výrazněji nepromluvil, odehráli všichni celý zápas.

Radim Kučera hrál na postu středního obránce, Bielefeld inkasoval jen jeden gól, který určitě nešel na vrub českého defenzivního univerzála. Patřil k tomu lepšímu, co jsme na hřišti viděli.

Také Jaromír Blažek své fanoušky nezklamal. Sice celkem třikrát sice lovil míč ze sítě, ale jeho vina na nich je jistě menší než obránců Reinhardta, Glaubera nebo Schmidta. Několika povedenými zákroky ušetřil FCN od většího přídělu.

Slušným výkonem se prezentoval také kapitán Norimberku Tomáš Galásek. Trpělivě ničil zárodky šancí Arminie, ale ani přesto nejsou tři obdržené branky pro defenzivního středopolaře dobrou vizitkou.

Jan Šimůnek nastoupil tentokrát až jako střídající hráč, když v 80. minutě střídal doslova hořícího levého beka Schäfera.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články