Zpět na » 1. Bundesliga » Nejlepší střelci Bundesligy

1. Bundesliga - Nejlepší střelci Bundesligy

2

Líbilo se

01.06. - Že nejlepším střelcem v Bundeslize byl Theofanis Gekas, ví téměř každý. Kdo ale dal nejvíce branek hlavou, kdo z penalt, přímých kopů, z dálky, kdo nejvíckrát otevřel skóre? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Logicky nejsledovanější tabulkou u střelců je celkový počet vstřelených gólů. Tu ovládl řecký útočník Theofanis Gekas, který nastřílel dvacet branek a nechal za sebou takové veličiny, jakými jsou například Klose, Kuranyi nebo Makaay.

Právě bayernský Roy Makaay skončil na druhé příčce a dělí se o ni s Alexandrem Freiem z Dortmundu. Oba ale zaostali za prvním Gekasem o čtyři přesné trefy. Čtvrtý Kuranyi dal branek patnáct a je nejlepším z tří nejvýše umístěných týmů.

Nejlepší střelci celkově:
20 - Gekas (Bochum)
16 - Frei (Dortmund)
16 - Makaay (Bayern)
15 - Kuranyi (Schalke)
14 - Zidan (Mainz)
14 - Gomez (Stuttgart)
14 - Pantelic (Hertha)
14 - Radu (Cottbus)

Gekas zvítězil také v další disciplíně, a to jsou góly, kterými střelec otevře skóre. Jeho vítězství zde se dalo předpokládat, dal většinu branek svého týmu, navíc Bochum často dávala jen jednu branku za zápas. První gól je vždy důležitý, protože určí ráz zápasu. Svým celkům také vydatně pomohli Gomez, Kuranyi i Makaay.

Góly otevírající skóre:
10 - Gekas (Bochum)
8 - Gomez (Stuttgart)
8 - Kuranyi (Schalke)
8 - Makaay (Bayern)
7 - Radu (Cottbus)

V opačné kategorii, která sleduje branky uzavírající zápas, zvítězil stuttgartský Cacau s osmi brankami. Dařilo se dortmundskému duu Frei - Smolarek, kteří dali takto dohromady dvanáct branek.

Góly uzavírající skóre:
8 - Cacau (Stuttgart)
7 - Frei (Dortmund)
6 - Diego (Brémy)
5 - Gekas (Bochum)
5 - Smolarek (Dortmund)

Nejvýraznější vítězství si připsal Kevin Kuranyi, a to ve své oblíbené činnosti - střelbě hlavou. Pro hlavičkové souboje má vynikající předpoklady, je vysoký, má přesné načasování a umí míč dobře trefit. Z celkových patnácti branek dal deset hlavičkou. Ostatní se na něj dívají z uctivé vzdálenosti, druhý Cacau si připsal jen polovinu gólů hlavou než skála ze Schalke.

Góly hlavou:
10 - Kuranyi (Schalke)
5 - Cacau (Stuttgart)
4 - Gekas (Bochum)
4 - Gomez (Stuttgart)
4 - Hanke (Wolfsburg)
4 - Klose (Brémy)
4 - Kyrgiakos (Frankfurt)
4 - Schroth (Norimberk)

Žádný penaltový specialista se v Bundeslize letos neukázal, i když pět branek ze značky pokutového kopu je docela dobrý počinek. Této mety dosáhli dva fotbalisté, svým týmům však záchranu nepřinesli. Byl to Laurentiu Reghecampf z Aachenu a Mohamed Zidan z Mainzu.

Góly z penalt:
5 - Reghecampf (Aachen)
5 - Zidan (Mainz)
3 - Munteanu (Cottbus)
3 - van der Vaart (Hamburg)

Branky z přímých kopů také nepadaly moc často, je k tomu potřeba vytříbené techniky, výborné střely, ale také štěstí. Nejvíckrát se z přímého volného kopu trefil brémský driblér Diego a frankfurtský krajní záložník Streit. Zajímavou postavou v této kategorii je Alexandr Frei, který obě své branky z přímáků dal v jarním zápase Frankfurtu.

Góly z přímých kopů:
3 - Diego (Brémy)
3 - Streit (Frankfurt)
2 - van der Vaart (Hamburg)
2 - Frei (Dortmund)
2 - Misimovic (Bochum)
2 - Schneider (Leverkusen)
2 - Pander (Schalke)

V poslední disciplíně se mohou prosadit také hráči, kteří z různých důvodů neabsolvovali všechny zápasy. Jde o produktivitu, tedy průměr, kolik střel potřebuje hráč na vstřelení branky. Zde zvítězil Markus Rosenberg z Werderu Brémy, který přišel až v zimě, a tak se v ostatních kategoriích moc prosadit nemohl. Jako jediný se dostal pod parádní průměr tří střel na jeden gól.

Produktivita:
2,9 - Rosenberg (Brémy)
3,8 - Zidan (Mainz)
3,9 - Gimenez (Hertha)
4,6 - Radu (Cottbus)
4,9 - Smolarek (Dortmund)

Podobných žebříčků by samozřejmě mohlo být ještě více, my jsme však vybrali ty nejdůležitější. Zajímavé je určitě také to, kdo dal nejvíce branek z dálky. Vyhrál, a určitě ne překvapivě, Brazilec Diego, který se z větší vzdálenosti trefil šestkrát. Hned za ním je Jonas Kamper z Bielefeldu s pěti góly.

Největším smolařem byl Andrej Voronin. Ukrajinec sice dal deset branek, ale v pěti případech zastavila jeho radost až tyč soupeřovy brány.

V jednom měřítku je na vrcholu také jeden Čech, hrdý na to však asi není. Filip Trojan totiž vyslal na branky soupeřů 35 střel a ani jednou se přitom netrefil do černého. Stejně na tom je také Antonio da Silva ze Stuttgartu.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články