Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern mění kádr

1. Bundesliga - Bayern mění kádr

0

Líbilo se

07.06. - Vedení Bayernu Mnichov už koncem uplynulé sezony avizovalo, že v mužstvu nejslavnějšího německého nezůstane kámen na kameni. Ĺ est nových tváří v klubu dokazuje, že tyto řeči nebyly plané.

Příchody poloviny z této šestice sice už byly dohodnuty před koncem ročníku 2006/07, ale ta největší esa přestoupila do Bavorska až v letní pauze.

Hamit Altintop, který přichází ze Schalke, není žádnou hvězdou světového formátu a jeho nákup se nezdál všem fanouškům jako vydařený. Defenzivnější z obou bratří se však dosud ve všech týmech, ve kterých hrál, rychle aklimatizoval a zařadil k nejlplatnějším hráčům. V letošní sezoně byl v hodnocení Kickeru po Lincolnovi druhým nejlepším záložníkem Schalke. Hraje nesobecky, dělá vše pro úspěch týmu a bez takových fotbalistů nemůže žádné mužstvo uspět.

Zhruba ve stejnou dobu jako Altintop byl sjednán příchod útočníka či ofenzivního záložníka Alemannie Aachen Jana Schlaudraffa. Tomu se vydařil pohárový zápas právě proti Bayernu, když přispěl k nečekané výhře Alemannie 4:2 jedním gólem. Talentovaný mladík nastřílel letos osm branek a dostal se dokonce do německé reprezentace. Zde odehrál už tři zápasy. Jestli se ve velké konkurenci zvučných jmen bayernského útoku prosadí je však hodně nejisté.

Třetím a posledním hráčem, jehož přestup byl vyřešen ještě v sezoně, je v Evropě neznámý Argentinec Ernesto Sosa, který přišel z klubu Estudiantes de la Plata. Jednadvacetiletý fotbalista hraje nejčastěji na pozici pravého záložníka, kde využívá své techniky i hbitosti.

Zatím jedninou posilou do obrany se stal Marcell Jansen. Další mladý hráč, navíc německý reprezentant. V dresu Mönchengladbachu byl jediným hráčem, který snesl přísnější měřítko. Kvalitních levých obránců je podle expertů na trhu stále méně a Jansen patří v Německu k nejlepším. V případě potřeby může navíc zaskočit i na levém okraji zálohy.

Nákupem italského kanonýra Luca Toniho Bayern ukázal, že ani přední evropští fotbalisté Bundesligou nepohrdnou. Člen italského národního týmu má sice už třicet let, ale přetahovali se o něj takové kluby jako například Inter Milán. Téměř dvoumetrovému obrovi je jedno, jestli střílí branky pravou, levou nohou nebo hlavou. Letos dal v Serii A za 29 zápasů 16 gólů.

Zatím poslední posilou je objev světového šampionátu 2006 Franck Ribery. Krajní záložník tehdy překvapil všechny fotbalové příznivce a stal se důležitým článkem ve francouzské cestě do finále. Marseille si svůj největší klenot hlídala jako oko v hlavě, v minulosti odolala nabídkám Lyonu i dalších klubů a prodala jej až nyní. Bayern neváhal zaplatit Olympique 26 miliónu eur, což z Riberyho dělá nejdražšího hráče v historii Bayernu.

Jak je vidět, Bayern v létě nezahálí a nakupuje. Nikdo v klubu si nepřeje, aby se opakovala letošní nepovedená sezona. Karl-Heinz Rummenigge se dokonce zmínil i o příchodu Miroslava Kloseho, tento hráč ale přijde údajně až příští rok, kdy mu vyprší smlouva s Werderem.

Mnichované samozřejmě pouze nenakupovali, ale několik hráčů i odešlo. Do Anglie zamířil Hargreaves (Manchester United) s Pizarrem (Chelsea), do italského Juventusu Salihamidzic. Dále Mehmet Scholl definitivně ukončil profesionální kariéru a Ali Karimi si zatím hledá nové angažmá.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články