Zpět na » 1. Bundesliga » Zé Roberto připraven k návratu

1. Bundesliga - Zé Roberto připraven k návratu

0

Líbilo se

08.06. - Uběhlo jen několik dní od dokončení přestupů Luca Toniho a Francka Riberyho a už se rýsuje další posila pro Bayern Mnichov. Staronovým hráčem v dresu bavorského klubu by mohl být Brazilec Zé Roberto.

Na čtvrteční tiskové konferenci se manažer Bayernu Uli Hoeness zajímavě přeřekl, když uvedl Francka Riberyho jako sedmého novice pro nadcházející sezonu. Média rychle spočítala: Sosa, Schlaudraff, Altintop, Jansen, Toni a Ribéry - to je celkem šest fotbalistů.

Následovalo několik otázek, po kterých se ozřejmilo, že Hoeness počíta ve svých kalkulacích i s Zé Robertem, přestože jeho přestup ještě není dotažen na 100%.

"Dohodli jsme se s Zé Robertem na dvouleté smlouvě, ale stále ještě musíme vyřešit několik menších překážek," řekl Hoeness. Největším problémem se zdá být otázka, zda bude chtít 34-letý fotbalista pokračovat ve své reprezentační kariéře. "Náš názor je, že pro už pro trošku staršího hráče není moc dobré letět pětkrát šestkrát ročně přes oceán," vysvětlil manažer Bayernu.

"Příští ročník budeme pod velkým tlakem, a tak potřebujeme plné soustředění na klub, speciálně u hráčů Zé Robertova kalibru," pokračoval Uli Hoeness. "Věřím, že Zé se rozhodne kompletně bojovat za Bayern a vzdá se zápasů za Brazílii."

Zé Roberto, který hrál za Bayern Mnichov v letech 2002-2006, je v současné době se Santosem v Brazílii. Pelého bývalý klub ale ve středu vypadl z jihoamerické obdoby Ligy Mistrů, Copy Libertadores. Santos nejprve prohrál na půdě Gremio Porto Alegre 2:0, a potom v domácí odvetě zvítězil i díky jedné brance Zé Roberta 3:1. Kvůli pravidlu o preferovaném gólu z venkovní hřiště ale Santos vypadl.

Neštěstí Santose se ale hodí Bayernu. Hoennes tvrdí, že by se měl Zé Roberto do Bayernu dostavit za týden nebo za dva. Smlouva už čeká vlastně jen na podpis.

Co se týče spekulací o přestupu Khalida Boulahrouze, ty Hoennes popřel. "Nikdy jsme se žádnou nabídku na Boulahrouze nepodali!"

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články