Zpět na » 1. Bundesliga » Westermann posílil Schalke

1. Bundesliga - Westermann posílil Schalke

0

Líbilo se

09.06. - Z Arminie Bielefeld do Schalke přestoupila opora zadních řad Heiko Westermann. Třiadvacetiletý stoper podepsal smlouvu na čtyři roky a měl by tedy zůstat do roku 2011.

V uplynulém ročníku 2006/2007 odehrál Westermann 33 utkání, ve kterých si připsal tři branky. Přestože nastupuje na pozici středního obránce, hrál celou sezonu velice čistě a neviděl ani jednu kartu.

"Jsme nesmírně šťastní, že se tento přestup uskutečnil. Heiko byl první naši volbou na místo stopera," řekl sportovní ředitel Schalke Andreas Müller. "Sledovali jsme ho už nějaký čas. Jeho kvality jsou již nyní veliké a přitom má stále potenciál zlepšovat se."

Stejnou radost vyjádřil i hlavní trenér druhého týmu Bundesligy Mirko Slomka: "Nedíváme se na Heiko Westermanna jen jako na dobrého fotbalistu. Naše rozhovory s ním nás utvrdili, že za Schalke chce bojovat. Jsem přesvědčen, že bude platným hráčem našeho kádru pro následujících několik let."

Westermann začal svou kariéru v amatérských klubech SG Schimborn, 1.FC Hösbach a Bayern Alzenau, poté přestoupil do druholigového Fürthu. Zde strávil tři roky, odehrál 83 utkání a dal dvě branky. V roce 2005 putoval do Bielefeldu a od té doby nastoupil k 67 zápasům z 68 možných.

Pro Schalke je čtvrtou posilou. Už dříve přišel z Rostocku Mathias Schober, z Frankfurtu Jermaine Jones a z dorostu Benedict Höwedes.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články