Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern vstoupil do jarní části sezóny vítězně

Bayern vstoupil do jarní části sezóny vítězně

Bayern vstoupil do jarní části sezóny vítězně © ruhrnachrichten.de - Mario Götze vstřelil branku Dortmundu

0

Líbilo se

24.01. - REVIEW Bavorský velkoklub Bayern Mnichov vstoupil do jarní části sezóny vítězně, když zvítězil 2:0 na hřišti třetí Borussie M´gladbach. O branky se postarali Götze s Müllerem, který navíc proměnil penaltu. Bayern navíc dokázal zvítězit i bez svých hlavních opor Francka Ribéryho a Arjena Robbena, kteří nemohli nastoupit vinou zranění.

Götze mohl poslat svůj tým do vedení již v samém úvodu utkání, po zaváhání Domínguezé však nastřelil pouze tyč. To je jej však nijak mrzet nemuselo, neboť svou další šanci již proměnil a svou přesnou střelou poslal míč za záda ter Stegena.

V tabulce se tyto dva týmy nacházejí sice vedle sebe, ovšem na hřišti to tak nevypadalo. Bayern ukázal svou kvalitu a hrál mnohem lépe, než soupeř. To také vedlo k několika zajímavým příležitostem, které ovšem úspěchem neskončili.

Möenchengladbach začal hrát aktivně až ke konci poločasu, ovšem jejich snaha nepřinesla žádnou efektivní šanci. A jak první poločas skončil, tak druhý začal. V 54. minutě však zahrál ve vápně rukou Xhaka a k exekuci penalty se postavil Müller, který se tentokrát nemýlil.

Zajímavostí je, že ten samý hráč zahrával exekuci penalty i při posledním vzájemném střetnutí těchto dvou týmů, tehdy však neproměnil. Ani druhá branka domácí tým ovšem nezlomila a hráči M´gladbachu se hnali za snížením, jejich střely však dokázal Neuer zlikvidovat nebo mu pomohla branková konstrukce.

V zápase tak i přes snahu obou stran další branka již nepadla a Bayern si připsal vítězství, díky kterému opět odskočil na prvním místě. Borussia prozatím zůstává na třetí pozici, zítra jí však může přeskočit Dortmund.

Borussia Möenchengladbach 0:2 Bayern Mnichov

Branky: 8. Götze (T. Müller), 54. T. Müller (pen.)

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Korb, Domínguez, Stranzl (C), Wendt - Herrmann (75. Hrgota), Kramer, Xhaka, Arango - M. Kruse, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth - Daems, Rupp, Nordtveit, Younes, de Jong, Hrgota.

Bayern München: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Shaqiri (80. Robben), Alcântara, Lahm (C), Kroos (88. Højbjerg), Götze (83. C. Pizarro) - T. Müller.
Náhradníci: Starke - Contento, Robben, Weiser, Højbjerg, C. Pizarro, Sallahi.

Kam dál?

Josef Hladík / Fotbalportal.cz

Nejnovější články