Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern nadělil Brémám sedmigólový příděl, dvakrát se prosadil Ribéry

Bayern nadělil Brémám sedmigólový příděl, dvakrát se prosadil Ribéry

Bayern nadělil Brémám sedmigólový příděl, dvakrát se prosadil Ribéry © goal.com - Franck Ribéry při zápase Bayernu Mnichov

0

07.12. - REVIEW Fotbalisté Bayernu Mnichov zavítali v rámci 15. kola do Brém, kde se utkali s místním Werderem. O zápase bylo rozhodnuto po prvním poločase, na jehož konci vedli hosté již 3:0. To jim ovšem nestačilo a do soupeřovi brány se v průběhu druhé půle trefili ještě čtyřikrát.

Bavorský celek opět ukázal svou sílu a svého soupeře přehrával od úvodních minut. První branka utkání však padla až ve 21. minutě, kdy Ribéry centroval balón do vápna, kde si jej do vlastní brány srazil Lukimya-Mulongoti a otevřel tak neštastně skóre zápasu.

Poté již netrvalo dlouho a hosté se radovali podruhé. Van Buyten si ve vápně naskočil na centrovaný balón a jeho střelecký pokus byl úspěšný. Následně, ještě v průběhu první půle, se měnilo skóre znovu, tentokrát zásluhou Ribéryho, který neměl problémy překonat Wolfa z úrovně malého vápna.

Ač si domácí celek dokázal vytvořit v průběhu první půle několik zajímavých příležitostí, tak k jeho smůle se prosadit nedokázal. A to zejména díky špatné koncovce či brankáři Neuerovi, jež zlikvidoval několik střeleckých pokusů domácích.

Do druhé půle opět vstoupili více aktivněji hosté, kteří také přidali čtvrtou branku. Na časomíře běžela 60. minuta, když Ribéry našel na malém vápně Mandžukiče a tento chorvatský útočník se již nemýlil.

Po této brance uběhlo pouhých osm minut a Wolf musel opět šahat do své branky pro balón. Tentokrát jej překonal Thomas Müller, který nedal domácí brankáři šanci střelou z voleje po přihrávce Götzeho.

A ač již bylo o debakl postaráno, fotbalisté Bayernu byli v tomto zápase při střelecké chuti, což potvrdili šestou brankou v utkání. Po nevydařeném rohovém kopu našel David Alaba svou přihrávkou na malém vápně Francka Ribéryho, který se prosadil již po druhé v utkání.

Tento francouzský reprezentant mohl o pár minut později dokončit hattrick, ovšem jeho střelu vykopával z brankové čáry Caldirola a stejný obránce Werderu dokázal vykopnout i následnou dorážku Müllera.

Každopádně Caldirola sedmou inkasovano branku svého týmu pouze oddálil, neboť v 90. minutě vběhl do vápna Mario Götze a svou přízemní střelou nedal Wolfovi šanci. Svým gólem tak upravil na konečných 0:7.

Werder Bremen 0:7 Bayern München

Branky: 21. Lukimya-Mulongoti (vla.), 27. van Buyten (Kroos), 38. Ribéry (T. Müller), 60. Mandžukić (Ribéry), 68. T. Müller (Götze), 82. Ribéry (Alaba), 90. Götze (T. Müller)

Werder Bremen: R. Wolf - Gebre Selassie, Lukimya-Mulongoti, Caldirola, García - Elia, Fritz (C), Makiadi (61. Bargfrede), Hunt (72. Yıldırım) - di Santo (62. Ekici), Petersen

Bayern München: Neuer (C) - Rafinha, van Buyten, J. Boateng (62. Dante), Alaba - T. Müller, Götze, Alcântara (76. C. Pizarro), Kroos (69. Kirchhoff), Ribéry - Mandžukić