Zpět na » 1. Bundesliga » Jsem lepší než Messi, tvrdí Ribéry

Jsem lepší než Messi, tvrdí Ribéry

Jsem lepší než Messi, tvrdí Ribéry © bar-kulan.com - Franck Ribéry

4

Líbilo se

26.08. - Frank Ribéry, opora Bayernu Mnichov, přišel s odvážným prohlášením. Tvrdí, že v minulé sezóně byl lepší, než Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Kdyby nevyhrál Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy, přišlo by mu to smutné, vzhledem k tomu, jak se mu povedla poslední sezóna.

Málokdy uslyšíte někoho říkat, že je lepší, než Leo Messi. Frank Ribéry to však myslí vážně. Společně s Cristianem Ronaldem a zmiňovaným Messim je totiž v nominaci na nejlepšího fotbalistu Evropy. A Francouz se rozhodně necítí být tím méněcenným.

Je to uznání, po kterém toužím už delší dobu,“ prohlásil Ribéry o ocenění pro nejlepšího fotbalistu celé Evropy.

Minulý rok jsem hrál dobře a spoustu jsem toho vyhrál, tak proč bych to nemohl říci. Myslím si, že bych si výhru zasloužil více než ti dva (Ronaldo a Messi).“

Ribéry v minulém roce dosáhl se svým klubem skutečně velkých úspěchů. Podařilo se mu totiž zvítězit v německé Bundeslize, prestižní Lize mistrů a také v německém ligovém poháru. Jediná trofej, která jeho týmu unikla, bylo německý Superpohár, z jehož zisku se radovala Borussia Dortmund.

Být mezi třemi nominovanými finalisty je velké uznání, ale pokud se vám povede taková sezóna, jako mně, tak je pochopitelné, že chcete být oceněn, jako nejlepší,“

Určitě by to nebyl konec světa, kdybych nevyhrál, ale rozhodně by to bylo smutné,“ neskrýval francouzský středopolař své naděje.

Jejich výhodou je, že dávají více branek, než já. Ale já mám zase více přihrávek.“

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz / gazzetta.it

Anketa

Kdo by se měl stát nejlepším fotbalistou Evropy?

Messi (80)

Messi 38,6%

Ronaldo (50)

Ronaldo 24,2%

Ribéry (77)

Ribéry 37,2%
Celkový počet hlasů: 207
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články