Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia začala s přípravou

1. Bundesliga - Borussia začala s přípravou

0

Líbilo se

02.07. - Devátý tým uplynulé sezony Borussia Dortmund začal v neděli ráno s přípravou. Hlavní kouč Thomas Doll měl k dispozici všech šest nových posil a své hráče nešetřil. Všem naordinoval třífázový trénink.

"Musíme začít hned od začátku s tvrdou přípravou. To mimo jiné znamená i brzké ranní vstávání," vysvětlil začátek tréninku už od osmi hodin. Dortmund nebyl spokojen s minulou sezonou, ve které bojoval o záchranu a až díky vydařenému konci se vyhoupl do první poloviny tabulky.

Fanoušci Borussie jsou pokládání za jedny z nejlepších v Německu a dokázali to i v neděli, když se jich na první trénink přišlo podívat na deset tisíc. Pro nadcházející sezonu už je prodáno 44 000 permanentních vstupenek.

Kádr Dortmundu byl mezi ročníky oslaben o jediného fotbalistu pravidelně nastupujícího v základní sestavě. Do Realu Madrid odešel po dlouhých letech strávených v BVB reprezentační stoper Christoph Metzelder. Skončila mu smlouva, a tak přestoupil zadarmo.

Náhradou za Metzeldera by se měl stát zkušený Chorvat Robert Kovac, jenž přichází z Juventusu Turín a také zdarma. Měl by společně s Wörnsem vytvořit spolehlivou stoperskou dvojici mazáků.

Dále přišel ze Saarbruckenu jednatřicetiletý brankář Marc Ziegler, z Basileje Mladen Petric, z Wisly Jakub Blaszczykowski, z Karlsruhe Giovanni Federico, z Wolfsburgu Diego Klimowicz a z hostování v Basileji se vrací rychlý lehonohý útočník Delron Buckley.

Ředitel klubu Hans-Joachim Watzke je přesvědčen o kvalitě kádru a žádné další změny už neplánuje. Tuto filozofii si pochvaluje kouč Doll. "Je to úplně něco jiného než minulou sezonu v Hamburgu. Tam vládl chaos až do konce srpna, protože mužstvo stále nebylo kompletní," vzpomíná.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články