Zpět na » 1. Bundesliga » Rakitic: Schalke je to pravé

1. Bundesliga - Rakitic: Schalke je to pravé

0

Líbilo se

30.06. - Mnoho špičkových evropských týmů toužilo po Rakiticově podpisu, ale Ivan si nakonec vybral Schalke 04. V rozhovoru pro klubové stránky se devatenáctiletý Ĺ výcar s chorvatskými kořeny rozpovídal o přestupu, prvních dnech v Schalke i o dalších věcech.

V interview hovořil na několik témat.

Příchod do Schalke:

První tréninkové dávky byly hodně intenzivní, bylo to dost namáhavé. Spoluhráči mě přijali skvěle a nyní se v kabině cítím ideálně. Stále ještě žiju v hotelu, ale co nejdříve si chci najít byt. Podívám se někde blízko tréninkového kempu.

Rozdíl mezi Basileji a Schalke:

Ve Ĺ výcarsku nikdy nepřijde na pouhý trénink 4 000 lidí. Schalke je velký klub s dlouhou tradicí. Máme skvělé faoušky i stadion. Když se díváte dovnitř Veltins Areny, dojde vám, na co všechno můžeme být hrdí.

První kontakt:

Když jsem se doslechl, že se o mě Schalke zajímá, chtěl jsem si sednout s funkcionáři a probrat to. Schalke je pro mě ten správný tým. Pár špičkových evropských klubů mě chtělo získat už před dvěma lety, ale to se mi zdálo moc brzy. Nejdříve jsem si potřeboval udělat jméno ve Ĺ výcarsku a až teď jsem připraven pro top klub.

Pozice na hřišti:

Moje oblíbená pozice je za útočníky, ale mohu hrát na obou krajích zálohy a je-li potřeba, tak také úplně na hrotu.

Osobní cíle:

Chtěl bych všem ukázat čeho jsem schopen. Mým cílem je zlepšit se a být více použitelný pro tým. Chtěl bych být zdravý a těším se na boj o základní sestavu.

Týmové cíle:

Dáváme si jen ty nejvyšší cíle, v klubu jako Schalke to ani nijak nejde. V minulé sezoně skončilo Schalke na druhém místě a teď musíme dokázat, že takové dobré výkony umíme zopakovat. Chceme vyhrávat co nejvíce zápasů a pokusit se bojovat o nejvyšší příčky.

Číslo "10":

V mládežnických týmech Basileje i Ĺ vácarska jsem nosil desítku, v seniorech ale byla zabraná, tak jsem si vzal sedmnáctku. A protože číslo "17" bylo zabráno v Schalke, tak jsem se zeptal, zda si můžu vzít desítku. Číslo vás nesmí omezovat. Vím, že lidé si tohoto čísla více všímají, ale fotbal hraji nohami, ne číslem na dresu.

Srovnání s Lincolnem:

Z Lincolna mám velký respekt. Se Schalke dosáhl veliké věci a ja jen doufám, že budu v budoucnu aspoň skoro tak úspěšný. Je hodně složité srovnávat se s ním. Z hovorů pro média jsem vypozoroval, že je to celkem citlivý člověk, to já jsem robustnější typ. Asi před dvěma lety mě trenér Christian Gross srovnával spíše s Paulem Scholesem nebo Frankem Lampardem. Ale je to těžké se porovnávat, radši to nechám na jiných lidech.

Přátelský vztah s Mladenem Petricem z Dortmundu:

Do seniorského celku Basileje jsem se dostal ve svých sedmnácti letech a potřeboval jsem někoho, kdo by mi pomáhal. Tuto práci si vzal na starost právě Mladen a stali jsme se velmi dobrými přáteli. Ăšzký kontakt mezi námi vydržel až dodnes.

Rozhodnutí hrát za Chorvatsko:

Nebylo lehké udělat toto rozhodnutí. Narodil jsem se v Rheinfeldenu ve Ĺ výcarsku a vyrostl v Möhlinu. Ale už jako malý chlapec jsem nosil na tričku chorvatskou vlajku. Myšlenky na hraní za Chorvatsko byly příjemné, stále zde mám mnoho příbuzných, trávil jsem zde prázdniny. Navíc jsem se bavil s národním koučem Slavenem Bilicem, a to mě utvrdilo rozhodnout se pro Chorvatsko.

Těžký začátek Schalke:

Začínáme venku ve Stuttgatu, potom máme doma derby s Dortmundem - to je velice nepříjemný začátek. Ale musíme s nimi někdy hrát a budeme připraveni. Je nešťastné pro mého kamaráda Mladena, že proti nám nastoupí tak brzy.

Jeho góly:

Nevím, jestli to byla shoda okolností, ale v minulé sezoně se mi dařilo být ve správný čas na správném místě. Můj první ligový gól byl zvolen brankou sezony. Byla to volej z velké vzdáleností, jedna z mých specialit.

Liga Mistrů:

Víme, že tato sezona nebude lehká. Naším cílem je dostat se ze základní skupiny. Nemám žádného soupeře, kterého bych si vyloženě přál, ale nastoupit proti Barceloně musí být nádherné.

Jakub Sitek / schalke04.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články