Zpět na » 1. Bundesliga » Herthu posílil Lucio

1. Bundesliga - Herthu posílil Lucio

0

Líbilo se

20.07. - Hertha Berlín získala do svých řad brazilskou posilu Lucia. Lucio Carlos Cajueiro de Souza, jak se nazývá celým jménem, nemá nic společného se svým jmenovcem Luciem z Bayernu.

Hlavní kouč Herthy Lucien Favre byl velice šťastný, když osmadvacetiletý Brazilec podepsal v klubu smlouvu do roku 2011. "Lucio hraje nejčastěji na levé straně zálohy, ale umí hrát i defenzivního středopolaře," popsal nového muže. "Je to víceúčelový fotbalista."

Samotný hráč vidí svou největší přednost v přihrávkách: "Hraji efektivně a vždy se snažím poslat míč, jak nejrychleji to jde." Prvním jeho cílem je zabydlet se v základní sestavě Herthy, a potom by rád začal vyhrávat trofeje.

Přestože je berlínský klub jeho první evropskou štací, nebude se cítit úplně jako cizinec. V Herthě už totiž působí dva Brazilci, Gilberto a Mineiro. S Mineirem se setkal už v týmu brazislkého mistra Sao Paola, kde byl Lucio na půlročním hostování.

"Mám moc rád brazilskou hru s míčem. Všichni jihoameričané jsou velice kreativní a dobře se na ně kouká," vysvětluje trenér Favre počet Brazilců ve svém týmu.

Lucio na sebe v poslední době upoutal v dresu klubu Palmeiras to Gremio Porto Alegre, se kterým došel až do finále prestižního Copa Libertadores. V něm už ale nestačil na slavnější Bocu Juniors.

Jakub Sitek / bundesliga.de, transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články