Zpět na » 1. Bundesliga » Zářil Müller z Mainzu a fotbalisté Gladbachu

Zářil Müller z Mainzu a fotbalisté Gladbachu

Zářil Müller z Mainzu a fotbalisté Gladbachu © kn-online.de - Brankář Mainzu skvěle zasahuje před Robbenem, kterého se snaží bránit Zdeněk Pospěch.

1

Líbilo se

16.04. - 11.KOLA V nejlepší jedenáctce uplynulého kola Bundesliga najdeme především hráče Gladbachu, kteří dokázali porazit Köln celkem jasně 3:0. Vedle toho nesmíme opomenout skvělý výkony Stuttgart a bezchybného brankáře Müllera z Mainzu.

V otázce nejlepšího brankáře kola nebyl důvod váhat. Když někdo přijede do Allianz arény a odveze si bezbrankovou remízu, je to vyznamení pro jeho defenzívu. Přesně to se povedlo Mainzu, který však může děkovat svému brankáři Müllerovi. Ten se totiž několikrát vyznamenal, když kryl šance Oliče, Gomeze nebo Robbena.

Skvělý výkon má za sebou Gladbach, který celkem hladce doma porazil Köln. Lví podíl na tom mají obránce Stranzl s Dantem a útočník Reus. Obranné pilíře Gladbachu mají oba na svém kontě přes 110 kontaktů s míčem, navíc vyhrály přes 80% osobních soubojů, jen skfělá čísla.

Marco Reus v zápase opět ukázal, jak moc v této sezóně vyrostl, a proč se ho rozhodla za 18 miliónů euro koupit Borussia Dortmund. Po dlouhé době se do sestavy vešel také fotbalista HSV. Dennis Aogo odvedl proti Hannoveru skvělou práci a určitě se připoměl, že bych také chtěl na EURO.

Stuttgart v pátek dokázal porazit Brémy a je tak na cestě za Evropskou ligou. Ve skvělém světle se opět ukázali tahouni Harnik a Hajnal. Oba jsou velmi důležití pro hru VFB, Hajnal skvěle řídí hru, neustále je k dizpocici pro kombinaci. Harnik zase střílí góly jako na běžícím pásu, proti jeho bývalému zaměstnavateli to bylo určitě o to větší potěšení.

Ideální jedenáctka:

Heinz Müller (Mainz) - Stranzl, Dante (oba Gladbach), Badstuber (Bayern), Aogo (HSV) - Didavi (Norimberk), Hajnal - Harnik (oba Stuttgart), Schäfer (Wolfsburg) - Reus (Gladbach), Kiessling (Leverkusen)

Plus kola:

Najdeme jich hned několik. Vítězství Dortmundu na Schalke se určitě nerodilo lehce a nebylo zásluhou žádného extra pohledného utkání. Ale svěřenci Jürgena Kloppa si odbojovali každý centr na hřišti, jejich hlad po vítězství byl velký a titul už je na dosah. Zapomenout bychom neměly ani na vynikající výkony Gladbachu a Stuttgartu.

Mizérie kola:

Kaiserslautern a Köln jsou na cestě do druhé nejvyšší soutěže - alespoň jejich výkonu tomu na celé čáře nasvědčují. FCK už je takřka jistým sestupujícím, Köln má sice ještě šanci bojovat, ale bude to mít také hodně těžký. Zklamáním byl určitě také výkon Bayernu proti Mainzu, snad mnichovský klub předvede proti Realu něco lepšího.

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Nejnovější články