Zpět na » 1. Bundesliga » Delpierre na dva měsíce mimo hru

1. Bundesliga - Delpierre na dva měsíce mimo hru

0

Líbilo se

13.07. - Zatímco ostatní hráči VfB Stuttgart jeli do rakouského Irdningu na soustředění, stoper Matthieu Delpierre musel odcestovat do rodné Francie, aby zde podstoupil operaci.

Důvodem je zranění čéšky v pravém koleni. Hned v pondělí by měl Delpierre ulehnout na operační stůl a podrobit se zákroku místních specialistů. Lékaři mu během operace nejprve čéšku vyrovnají, a potom vyjmou zanícenou tkáň.

"Matthieu jistě nebude moci hrát do konce srpna. S rehabilitací ale začneme samozřejmě hned, jakmile to bude možné," řekl stuttgartský klubový doktor Raymond Best.

Hlavní kouč VfB Armin Veh popsal ztrátu svého středního obránce jako "velkou překážku v sezoně, která ještě nezačala." Delpierrovo zranění není prvním v obranné řadě úřadujícího mistra. Již dříve si poranil koleno mladík Serdar Tasci, ale ten už se pomalu zapojuje do tréninku s týmem a do Rakouska odcestoval.

"Naštěstí v minulé sezoně mužstvo ukázalo schopnost nahradit zraněné nebo vykartované opory. Přesto věřím, že se Matthieu vrátí brzy," doufá Veh.

V podobném duchu se vyjádřil i samotný hráč a pokračoval: "Samozřejmě jsem si přípravu a začátek ročníku představoval jinak, ale operace je prostě nevyhnutelná."

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články