Zpět na » 1. Bundesliga » Charisteas přichází do Norimberku

1. Bundesliga - Charisteas přichází do Norimberku

0

Líbilo se

10.07. - 1. FC Norimberk představil svého nového útočníka Angelose Charistease. Řecký reprezentant bude v následující sezoně oblékat červeno-černý dres s číslem 9 na zádech.

Charisteas se nejvýrazněji zapsal do podvědomí všech fanoušků na evropském šampionátu v Portugalsku před třemi lety. "O svých kvalitách chci lidi přesvědčit svými výkony na hřišti, a také chci co nejrchleji navázat přátelské vztahy se svými spoluhráči a kouči," plánuje Řek.

"Jsme šťastní, že jsme tak brzy našli náhradu za Markuse Schrotha," řekl k transferu norimberkský sportovní manažer Martin Bader. Schroth, který hrál v tříčlenné útočné formaci středního forvarda, přestoupil po sezoně zdarma do Mnichova 1860.

Po bezproblémovém zvládnutí lékařské prohlídky podepsal Charisteas smlouvu na následující čtyři roky. Hlavní trenér Hans Meyer je přesvědčen, že nový střední útočník rychle zapadne do kolektivu. "Je obrovskou výhodou, že Angelos hrál dříve za Brémy a hovoří plynně německy," řekl. "Také jsem šťastný, že máme hráče do středu útoku. Má všechno, co jsme po takovém hráči požadovali."

Nad přestupem se rozplýval také samotný hráč. "Je to pro mě výzva. Norimberk má velmi dobrý tým, který úspěšně zvládl minulou sezonu," připomněl vítězství v poháru a konečné šesté místo.

Do Bundesligy se vrací po třech letech strávených v Nizozemsku. Nejprve nastupoval za Ajax Amsterodam, kde se mimojiné potkal i s Tomášem Galáskem. Po dvou letech se stěhoval do Feyenoordu a za jednu sezonu zde nastoupil k 29 utkáním a připsal si 9 branek.

V německé nejvyšší soutěži se mu střelecky dařilo trochu méně, v Brémách působil mezi lety 2002 a 2005, odehrál 66 utkání při 18 vstřelených gólech.

V FCN se setká pravděpodobně jen se třemi Čechy, novicem Jaromírem Blažkem, bývalým spoluhráčem Tomášem Galáskem a také Janem Polákem, který v klubu nakonec nejspíše zůstane. Čtvrtým v pořadí měl být stoper Marek Nikl, ale ten byl přeřazen do rezervního celku.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články