Zpět na » 1. Bundesliga » Trenérská pouť Armina Veha

1. Bundesliga - Trenérská pouť Armina Veha

0

Líbilo se

09.07. - Armin Veh je jedním z tvůrců úspěšného tažení Stuttgartu Bundesligou. Předtím, než přišel do VfB, nebyl moc známým koučem, velké jméno si udělal až v letošní sezoně.

Veh se narodil 1. února 1961 v Augsburgu, kde později začal svou profesionální hráčskou i trenérskou kariéru. Jako hráč nastupoval v Bundeslize za Borussii Mönchengladbach, odehrál zde 65 utkání a vstřelil tři góly.

S trenéřinou také začínal v regionálním FC Augsburg, v sezoně 1996/97 působil na lavičce Fürthu, se kterým zažil první úspěch, když postoupil do 2. Bundesligy. Stejný kousek se mu povedl ještě jednou s Reutlingenem.

V lednu roku 2002 si ho vyhlédl prvoligový Rostock a Veh poprvé zažil, jaký je vyvíjen tlak na trenéra 1. Bundesligy. Po roce a půl udělal největší chybu ve své kariéře kouče, když z rodinných důvodů rezignoval na svou pozici. "Ukončit to v Rostocku byla hloupost. V naší branži nesmíte končit ze své vůle, to se nedělá. Já jsem si tím pošramotil reputaci," vzpomíná Veh.

Po této štaci ještě krátce trénoval hráče Augsburgu, ale poté byl téměř dva roky bez práce.

V únoru 2006 se Stuttgart rozloučil s Giovannim Trapattonim, který nesplnil očekávání vedení klubu. VfB měl po dvacíti kolech 24 bodovou ztrátu na první Bayern. Na lavičku přišel právě Armin Veh, ale byla to spíš taková zkouška.

I předseda dozorčí rady Dieter Hundt nazval Vehovo působení jako přechodné řešení. Armin tím však pohoršen nebyl: "Rozuměl jsem některým výhradám proti mně. Můj příběh do té doby nebyl vůbec skvělý. Byl jsem jeden z těch, kteří mohou něco dokázat."

Teď, zhruba rok a půl poté, se na Vehovy trenérské schopnosti valí pouze superlativa. Jeho pozice je velice silná, všichni v klubu mu věří. Každý ale ví, jak je trenérské řemeslo ošidné. Stačí pár zápasů a na úspěchy se zapomene. Současná smlouva by měla trvat do roku 2008, ale ani jedna strana se nebráni prodloužení. Armin Veh už neudělá stejnou chybu, jako před čtyřmi lety v Rostocku.

V nadcházející sezoně se Stuttgart pokusí po úspěších v domácí lize i poháru prosadit i v Lize Mistrů. I zde chce Veh sázet na své tradiční zbraně - ofenzivní hru lahodící oku diváka a mladé hráče. Mario Gomez, Serdar Tasci, Sami Khedira, Robert Hilbert i Thomas Hitzlsperger patří do základní sestavy a ani jeden ještě neměl ani pětadvacet let.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články